» 
»
 

Bartın'da yaşanan sel felaketinde bilanço çok ağır

Ani bastıran sağanak yağış sonrasında yaşanan sel felaketinde yapılan açıklamalara göre 164 kişi selden kurtarılırken, 461 ev 72 iş yeri büyük hasar gördü...

Afet ve Durum Yönetimi Merkezi tarafından felaket sonrasında yapılan yazılı açıklamada, özellikle Amasra ve Kurucaşile ilçelerinde etkili olan sel felaketi sonrasında bölgelerde mahsur kalan vatandaşları kurtarmak için birçok ilden destek aldıkları, felaketin ilk gününde Amasra ve Kurucaşile arasında bulunan Göç gün demirci köyündeki köprüde şehirlerarası otobüsün içinde 47 ve özel araçlarda 5 olmak üzere 52 kişinin hummalı çalışmalar neticesinde kurtarıldığı açıklandı.

Sel felaketinden kurtarılanların Amasra Öğretmen evine yerleştirildiğini belirten yetkililer, ilk gün toplamda 138, ikinci gün de beyin kanaması geçiren bir vatandaş ve Meydan köyünde 8,5 aylık hamile kadının hastaneye sevkinin sağlandığını ifade etti.

Bunların yanı sara Kurucaşile ilçesinde sağlık sorunları olan 3 vatandaşın helikopter yardımıyla Bartın Devlet Hastanesine sevk edildiğini ifade edilen açıklamada, “Amasra ilçesi Çakraz şeyhler köyünde çadır kurulduğu. Karayoluyla ulaşım sağlanamayan Kurucaşile ilçesine bağlı Aydoğmuş, Çayaltı ve Kavaklı köylerine helikopterle ekmek ve su bırakıldığı belirtildi.

Çalışmaların devam etmekte olduğunun da üzerinde duran yetkililer, Bartın, Amasra ve Kurucaşile de şimdiye kadar yapılan çalışmalarda 461 konut ve 72 iş yerinde hasar tespit edildiğini ifade etti…

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *