» 
»
 

Bartın'daki sel mağdurlarının yaraları sarılıyor

Aşırı yağışların Bartın'daki hayatı felç ettiği son günlerde hasarın boyutu oldukça büyük olduğu gözlemlendi. Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Sayın, hasar tespit çalışmaların başlatılarak yaraların sarılacağını ifade etti.

Bartın'da yoğun sağanak yağıştan dolayı meydana gelen selin ve heyelanların ardından hasar tespit çalışmaları başlatıldı. Bartın'da etkili olan yağışlardan dolayı çok sayıda ev ve iş yerlerini su bastı. Sel sularına kapılan onlarca araç sürüklenerek yolları ulaşıma kapattı. Kuruçaşile sakinlerinin yaraları yavaş yavaş sarılmaya başlanıyor. Kuruçaşile'ninTekkeönü mevkiinde mahalle aralarında çok sayıda araç bahçelere sürüklenerek devrildi. Otomobiller sürüklendi ve tekneler ise ters döndü. Bazı evlerin sel felaketinden dolayı yıkıldığı, çoğu birinci katların çamur ve yağmur suları ile dolduğu bölgedeki vatandaşlar kalan eşyalarını kurtarmaya çalışıyorlar.

Devrilen ağaçların ve elektrik direklerinden dolayı çalışmalar başlatıldı. Kuruçaşile karayolunda bulunan Karaman Köprüsü ise yıkıldı. Curunlu Köyü mevkinde yol kenarındaki bir ev, asfalt yolun 150 metrelik kısmı kayıp, asfaltta 100 metrelik de derinlik oluşunca yolla birlikte kaydı ve toprağa gömüldü. Evde kimsenin yaşamıyor olması olası bir faciayı engelledi. Bartın'da çoğu marketin de hasar görmesinden dolayı vatandaşlar ihtiyaçlarını karşılamakta güçlük çekiyorlar.

Kurucaşile Belediye Başkanı Mehmet Sayın'ın, Anadolu Ajansı muhabirine yaptığı açıklamada, ilçede ciddi hasarların meydana geldiği, yat ve tekne yapım atölyelerinde büyük hasarların meydana geldiğini söyledi. Tekkeönü ve Kapısuyu yerleşim yerlerinde neredeyse hayatın durduğunu ve hem vatandaşların hem de esnafların büyük ölçüde zarar gördüğünü belirtti.

Sayın, bölgedeki bütün vatandaşların yaralarının sarılması için çalışmaların başlatıldığını, vatandaşların kimisi iş yerlerindeki malzemeye kurtarmaya çalışırken, kimisi aracını, teknesini kurtarmaya çalıştığını, bazısının ise çamurdan evini arındırmaya çalıştığını belirterek ve afetin büyüklüğünün altını çizerek selden zarar gören herkese büyük geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *