» 
»
 

Baş ağrılarınızın sebebi göz kapağı düşüklüğü olabilir

Kronikleşen baş ağrıların nedeni koşununda kesin bir sonuç sunulamazken, Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuna, göz kapaklarındaki düşüklüğün baş ağrısı yapabileceğini kaydetti.

İlerleyen yaşlarda elastikiyetini kaybeden beden örtüsünün zaman içerisinde, çevresel ve genetik faktörlerinde katkısı ile göz kapağı düşüklüğüne neden olduğu kabul edilen bir gerçektir. Uzmanı Op. Dr. Tuna, gözkapağı düşüklüğünün kozmetik olarak sorunlar meydana getirmesinin yanı sıra görme alanının daralması ve baş ağrısı meydana getirebileceğini ancak bunun cerrahi operasyonla düzeltilebileceğini ifade etti.

Tuna, üst göz veya alt göz kapaklarındaki gevşek ve sarkmış deri, kas ve torbalanmalara yol açan yağ dokusunun çıkarılması şeklinde uygulanan bir operasyonla hem görsel hem de sağlık açısından problemlerin giderilebileceğinin altını çizdi.

Genel sağlık durumu operasyona uygun olan her kişiye bu işlemin yapılabilmekte olduğunu ifade eden Tuna, anestezi ve kan pıhtılaşması ile ilgili sıkıntı yaşamakta olan hastaların öncelikle detaylı bir tetkik yaptırdıktan sonra operasyona girmelerini önerdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *