» 
»
 

Baş ağrısı çok büyük hastalıkların çağrısı olabilir!

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş yaptığı açıklama baş ağrısının sebep olabileceği hastalıklar içerisinde beyin tümörü, beyin kanaması ve anevrizma gibi hastalıkların bulunduğunu belirtti. Ağrı kesiciden önce doktora başvurun

Beyin ve Sinir Cerrahisi Bölümü Uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş, baş ağrısının genellikle stres, yoğun çalışma ve uykusuzluk gibi sebeplerden olabileceğini, ancak baş ağrısı bazen beyin tümörü, beyin kanaması ve anevrizma gibi hayati tehlike belirten hastalıkların da belirtisi olabileceğini söyledi.

Baş ağrısı, beyin tümörleri ve tedavi yöntemleri hakkında bilgiler veren Samsun Büyük Anadolu Hastanesi Beyin ve Sinir Cerrahisi bölümü uzmanı Opr. Dr. Naki Keleş, “Her insanın mutlaka yaşadığı sağlık problemlerinden biri olan baş ağrısının dikkate alınması ve nedenlerinin araştırılması gerekiyor. Sabah kalktığımızda ya da yoğun çalışma saatlerinden sonra bazen başımız ağrır, dikkate almadığımız baş ağrısını geçmesi için kullanılan ağrı kesiciler daha ciddi problemlere yol açabiliyor” diye belirtti.

Baş ağrılarının, baş ve boyun bölgesindeki damar, kas, çene eklemi ve saç derisinden kaynaklandığını söyleyen Keleş, “Bu bölgelerdeki damalarda genişleme, kaslardaki spazm ve saç derisindeki gerilmeler ağrıya sebep olabilir. Baş ağrısı, hareket ve mimiklerde yavaşlama, bulantı, epilepsi nöbetleri, kusma, beyinde ağrının yerleştiği bölgeye göre vücudun belirli bölgelerinde güçsüzlük belirtileri, beyin tümörleri yeni doğan çocuklar dahil her yaştan insanda görülebilir” diyerek sözlerini noktaları.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *