» 
»
 

Baş ağrısını tetikleyen alışkanlıklardan kurtulun!

Geçmeyen baş ağrılarını ağrı kesici ilaçlarla bastırmak yerine kısa sürede çözüme ulaşabilirsiniz. Ancak baş ağrılarını hayatınızdan çıkarmak istiyorsanız, bazı alışkanlıklarınızı gözden geçirmeniz gerekecektir. Peki, baş ağrısı nasıl geçer? Ayrıntılar haberde...

Sosyal ve günlük yaşamı oldukça olumsuz yönde etkileyen baş ağrıları bazen çekilmez bir hal alabiliyor. Genellikle stres, uykusuzluk ve yoğun çalışma baş ağrısına neden oluyor. bunların yanı sıra pek çok farklı etken de baş ağrılarını tetikliyor. Özellikle bazı baş ağrıları, boyun ve sırtın üst kısımlarına kadar yayılıyor. Günümüzde artık en sık yaşanan sağlık problemlerinden biri olan baş ağrılarını ortadan kaldırmak için ise ağrı kesicilerine yükleniyoruz. Ancak baş ağrılarını kökten yok etmek için bazı alışkanlıklarımızdan vazgeçmemiz gerekiyor.

BAŞ AĞRISI NASIL GEÇER?

Hergün en az 8 saat uyuyun. Günlük rutin işlerin yanı sıra kendinize zaman ayırarak, yüzme, yoga ve yürüyüş gibi aktiviteler yapın. Öğün aralarınızda uzun süre aç kalmayın ve ara öğünleri atlamayın. Günde en az 2,5 litre su için. Çünkü vücuda yeterli miktarda su yüklemediğiniz zaman baş ağrısı ortaya çıkıyor.

Gün içerisinde 2-3 bardaktan fazla çay, 1 fincandan fazla kahve tüketmeyin. Bu içeceklerin aşırı tüketimi, vücudun su kaybetmesine neden olduğundan baş ağrısı yataracaktır. İşlenmiş gıdalaarın içerisindeki tiramin ile aspartam baş ağrılarına neden olur.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *