» 
»
 

Başbakan Binali Yıldırım: "Bedelli askerlik programımızda yok"

Bedelli askerlik konusunda önemli açıklamalar yapan Başbakan Binali Yıldırım bedelli askerliği gündeme almadıklarını belirterek, programlarında böyle bir şeyin olmadığını söyledi.

Başbakan Binali Yıldırım başta bedelli askerlik olmak üzere gündeme dair açıklamalarda bulundu. Bedelli askerliğin gündemlerinde olmadığını belirten Yıldırım'ın açıklamalarından satır başları şöyle; Türkiye'de partilere oy verilmiyor, Türkiye'nin geleceği oylanıyor. 16 Nisan Referandumun da "evet" demek ülkenin yararına yapılacak bir seçim olacaktır. Avrupa kendi seçim hesaplarını Türkiye üzerine yapmaktadır. Bu yanlıştır. Avrupa değerleri hiçe sayılmaktadır. Bunun cevabını da vatandaş sandıkta gösterecektir. Referandumda sandıktan 'evet' çıkacağına dair şüphem yok. Türkiye'nin evet çıkması halinde istikrarlı bir yolculuğa çıkacağından şüphem de yok. Yıldırım neden evet denilmesi gerektiğini de şöyle izah etti. Güney Kore örneğini vererek 1997, 2007 ve 2015 yıllarında başkanlık sistemi sayesinde milli gelirlerinde artış olduğunu ifade etti. Yıldırım tek adam tartışmalarına da son noktayı kydu ve tek adamın padişahlık ve monarşi de olduğunu, cumhuriyette tek adam söz konusu olmadığını belirtti. 

MECLİS KANUN YAPIYOR

Meclisin görevi kanun yapmak olduğunu belirten Yıldırım İktidar partisinin oluruyla kanunların yapıldığını söyledi ve Meclisi seçime götürme konusunda da iki tane iradenin oluştuğunu, yasama ve yürütme olmak üzere ikisinin de kararını milletin verdiğini söyledi. Bu sistemin meclise ve Cumhurbaşkanına seçim yenileme yetkisini de verdiğini sözlerine ekledi. 600 milletvekili nüfusa göre temsilde adaleti sağlamak için getiriliyor. AK Parti Genel başkan Yardımcısı olarak bakan sayısı azaltılmalıdır. Amerika'nın 14 bakanla idare edildiğini belirten >Yıldırım bizde de yeni sistemin seçimden sonra devreye gireceğini söyledi. Evet çıktığında Cumhurbaşkanını partilerine davet edeceklerine değinen Başbakan Binali Yıldırım Cumhurbaşkanının başımızın gözümüzün üstünde yeri var dedi. Başbakan Yıldırım CHP Konya milletvekili Hüsnü Bozkurt'un 'evet çıkarsa sizi denize dökeriz'' sözlerini de sert bir dille eleştirerek gerzer ve kuşbeyinli koca bir milleti denize dökecekmiş. Sen kimsin be? sözleriyle göndermede bulundu. 

TAŞERONDA İYİLEŞTİRME YAPACAĞIZ

Başbakan Binali Yıldırım Taşeron çalışanları hakkında da iyileştirme yapacaklarını belirterek, 800 bine yakın taşeron işçisinin ücretleri ve çalışma şartları konusunda çalışmalarımız devam ediyor diyerek, konunun önemine değindi ve adil bir sonuç ile taşeron işçilerinin sorunlarına çözüm üretileceğini vurguladı. 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *