» 
»
 

Başbakan Binali Yıldırım şehitlerimiz için taziye mesajı yayımladı

Başbakan Binali Yıldırım, Uludere ilçesinde meydana gelen elim helikopter kazası sonrası yaptığı açıklamada, "Bizleri derin bir acıya boğan bu elim olayda, şehit olan kahraman vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet niyaz ediyorum." ifadelerini kullandı.

Başbakan Binali Yıldırım, Şırnak'ın Uludere İlçesi’nde bir askeri helikopterin düşmesi sonucu 13 askerin şehit olmasıyla ilgili taziye mesajı yayımladı.

Akşam saatlerinde, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Şenoba beldesinden havalanan Türk Silahlı Kuvvetlerine ait bir helikopterin, yüksek gerilim hatlarına takılarak kaza kırıma uğraması sonucu, helikopterde bulunan 13 askerin şehit olduğu haberini teessürle öğrendiğini ifade eden Yıldırım, mesajında "Bizleri derin bir acıya boğan bu elim olayda, şehit olan kahraman vatan evlatlarımıza Allah'tan rahmet niyaz ediyorum. Şehitlerimizin kederli aileleri ve yakınları başta olmak üzere bütün vatandaşlarımıza sabır ve baş sağlığı diliyorum." ifadelerine yer verdi.

Başbakan Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, elim helikopter kazasında hayatını kaybeden ve şehit düşen 23. Jandarma Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın ailesini ziyaret etti.

Başbakanlık yakın kaynaklarından alınan bilgiye göre, Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Şırnak'ta yaşanan askeri helikopterin kazası sonucunda şehit düşen Tümgeneral Aydın'ın başkentteki evini ziyaret etti ve taziyelerini iletti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *