» 
»
 

Başbakan Diyarbakır saldırısındaki şehit ve yaralı sayısını açıkladı

Diyarbakır'daki saldırının ardından açıklama yapan Başbakan Binali Yıldırım, emniyete düzenlenen bombalı saldırıda 2'si polis 8 kişinin şehit olduğunu ve 100'ü aşkın kişinin yaralandığını ifade etti.

Alınan son dakika bilgilerine göre, bugün sabah saat 08.00 sıralarında Diyarbakır'ın Bağlar İlçesi Emek Caddesi'nde bulunan Terörle Mücadele ve Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü'nün yer aldığı eski emniyet müdürlüğü binasına yapılan bomba yüklü araçla saldırı sonrasında Başbakan Binali Yıldırım açıklamalarda bulundu. Saldırı ile ilişkin Başbakan Binali Yıldırım'ın yaptığı açıklamada, sabah 08.00 sıralarında bölücü terör örgütünün Diyarbakır'da yaptığı alçak saldırıda yeniden yüzünü gösterdiğini, Çevik Kuvvet'in konuşlandığı noktada, okula giden çocuklarınj ve işine giden bvatandaşların olduğu bölgede bomba yüklü aracın patlatılması sonrasında 2'si polis 8 şehidimizin olduğunu ve bir teknisyen olmak üzere 5 vatandaşımızın hayatını kaybettiğini dile getirdi. Bir bölücü terör örgütü üyesinin de ölü olarak ele geçirildiğini belirtti.

100'ü aşkın kişinin patlamada yaralandığını ve bölgedeki çeşitli hastanelerde tedavilerilerinin yapılmasınınn sonrasında 93'ünün taburcu olduğunu 7'sinin ise tedavi altında olduğunu dile getirdi. Şuan itibari ile durumu açıklayan Başbakan Binali yıldırım, vatandaşlarımıza ve şehrin huzurunu sağlayan polislerimize karşı yapılan bu alçak saldırıyı milletçe kınadıklarını, şehitlerimize Allah'tan rahnmet ve yaralılarımıza ise acil şifalar dilediğini dile getirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *