» 
»
 

Başbakan Yıldırım: Cumhurbaşkanımız anayasa değişikliğini onayladı

Halk oylaması tarihinin artık belirlendiğini ve 16 Nisan 2017'de gerçekleştirileceğini belirten Başbakan Yıldırım, anayasa değişikliğini Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı bilgisini paylaştı.

Nevşehir Acıgöl'de cuma namazı sonrasında vatandaşlara bir konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, anayasa değişikliğinin Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından onaylanması sonrasında referandum tarihinin de netleştiğini bildirdi. Yıldırım "Büyük gün 16 Nisan" dedi.

Vatandaşlara referanduma hazır olup olmadıklarını soran Başbakan Yıldırım "evet" cevabını alması üzerine Türkiye ile Acıgöl'ün hiçbir farkının olmadığını belirterek "Yüzdeyi siz koyun. Yüzde 88'i görmüş Acıgöl, yüzde 98'i de görür evelallah." şeklinde konuştu.

Acıgöllülerin üniversite istediğine de yanıt veren Yıldırım, canınız sağolsun diyerek anayasa değişikliğine değindi. Türkiye'nin anayasa değişikliği nedeni ile bölüneceğini iddia edenleri eleştiren Yıldırım, PKK ve FETÖ'nün de aynı şeyi söylediğini ifade ederek "Türkiye'nin birliğinin, beraberliğinin teminatı Acıgöl'dür. Tek millet, tek bayrak, tek vatan. İşte bu kadar. Esas olan budur. Gerisi angarya." dedi.

EL BAB'DAKİ ŞEHİTLER

Rus uçağının kazaen TSK unsurlarının bulunduğu binayı vurması sonucu şehit olan askerlerimize Allah'tan rahmet ve gazilere acil şifalar dileyen Yıldırım, dün Kremlin'den açıklamaların yapıldığını, duyulan üzüntünün dile getirildiğini, Putin ile Erdoğan'ın görüştüğünü ve birlikte çalışmak için gereken koordinasyonun sağlanması için tedbirlerin alınacağını vurguladı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *