» 
»
 

Başbakan Yıldırım: Sayın Bahçeli'yi tanıyamamışlar

Emek Merkez Camisi'nde kıldığı cuma namazı sonrası açıklamalarda bulunan Başbakan Yıldırım, "siyasi etik, siyasi rüşvet" gibi kavramları kullananların Devlet Bahçeli'yi tanıyamamış olduklarını ifade etti.

TBMM'de görüşülen anayasa değişiklik teklifi sırasında yaşana olaylara ilişkin yöneltilen soru üzerine Başbakan Binali Yıldırım, ikinci tur oylaması yapılan Anayasa değişikliğinin bugüne kadar 11 maddesinin oylandığını, bugün de tamamlanacağını ümit ettiklerini dile getirdi. Demokratik sınırlar için yapılabilecek her türlü duruşu kabul ettiklerini belirten Yıldırım " Ancak milletin egemenliğinin kayıtsız şartsız olduğu Gazi Meclise yakışmayan davranışlar doğrusu hem milletvekillerine haksızlık hem milletimize haksızlıktır. O bakımdan bu konuda değerli milletvekillerimizin daha sakin, daha usturuplu hareket içinde olması umumi arzumuzdur, milletin de arzusudur. Milletin vaktini israf etmeye hiç kimsenin hakkı olmadığını düşünüyorum." ifadelerini kullandı.

MHP'li bakan açıklamasına ilişkin Bahçeli'nin "karanlıkta göz kırpmışlar haberimiz yok" sözleri hatırlatılan Yıldırım, "Siyasi etik, siyasi rüşvet gibi kavramları kullananlar öyle zannediyorum ki Sayın Bahçeli'yi, Sayın Devlet Bey'i tanıyamamışlardır." diyerek Devlet Bahçeli'nin ilkeleri olan, memleketin menfaati konu olduğunda hiçbir siyasi saikle hareket etmeyen bir zat olduğunu, kendisini bu şekilde tanıdığını ve geçmiş yakın siyasi tarihde de önemli kriz anlarındaki duruşunun bunun en güzel ispatı olduğunu dile getirdi. Yıldırım "Bunun dışında söylenen sözler, bu teklifin geçmemesi yönündeki anlamsız kampanyanın birer parçasıdır." değerlendirmesinde bulundu.

MHP'den kabineye bakanlar girebileceğine ilişkin soru üzerine ise Yıldırım, şu anda gündemin Anayasa değişikliği ve bunun milletin önüne gelmesi olduğunu, milletin bu değişikliği onaylayacak şekilde karar vereceğini ümit ettiklerini belirterek "Bunun dışında bir gündemimiz yok" dedi.

"Trump'ı zorlu günler bekliyor"

Bugün yapılacak devir teslim törenine ilişkin Trump'a başarılar dilediklerini belirten Yıldırım, küresel ekonomik krizin küresel refaha dönüştürülmesi konusunda Trump'ın alacağı kararların ve atacağı adımların önemli olacağını dile getirdi ve bu açıdan Trump'ı zorlu günlerin beklediğini ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *