» 
»
 

Başbakan Yıldırım'dan 3. Havalimanı müjdesi

Avrasya Tüneli'nin açılışında konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, 2018 yılı Şubat ayında 3. Havalimanı'nın açılacağını söyledi.

Başbakan Binali yıldırım Avrasya Tüneli'nin açılışında yaptığı konuşmada, Cumhuriyetin 90. yıldönümünde asrın projesi olan Marmaray'ı hizmete aldıklarını, Haziran'da Osman Gazi Köprüsü, daha sonra Yavuz Sultan Selim Köprüsünü, 2018 yılının 26 Şubat'ında ise yeni havalimanının açılacağını müjdeledi.

Avrupa ile Asya kıtasını denizin altında kara yolu ile birleştiren Avrasya Tüneli'nin açılışı nedeniyle Yenikapı'da düzenlenen törene, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, eşi Emine Erdoğan, TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, Eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, Arnavutluk Cumhurbaşkanı Bujar Faik Nishani, Gürcistan Başbakanı Kvirikashvili de törene katıldı.

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, Başbakan Yardımcısı Veyni Kaynak, Enerji Bakanı Berat Albayrak, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, İstanbul Valisi Vasip Şahin, Fatih Belediye Başkanı Mustafa Demir, Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, Üsküdar Belediye Başkanı Hilmi Türkmen ile binlerce vatandaş katıldı.

Avrasya Tüneli açılış töreni Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başladı. Törende konuşma yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, projenin yapımında emeği geçenlere teşekkürlerini sundu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *