» 
»
 

Başbakan Yıldırım'dan önemli açıklama: Akıncı Üssü kapatılacak

Başbakan Binali Yıldırım, Fethullahçı Terör Örgütü'nün darbe girişimi sırasında 9 sivilin hayatını kaybettiği Ankara'nın Kazan İlçesine gelerek vatandaşlara konuşma yaptı. Başbakan Yıldırım, yaptığı açıklamalarda Akıncı Üssü'nün kapatılacağının haberini verdi.

Başbakan Binali Yıldırım, FETÖ'cülerin 15 Temmuz darbe girişimi sırasında 9 kahraman vatandaşın şehit düştüğü Ankara'nın Kazan İlçesinin belediye binası önünde vatandaşlara konuşma yaptı. Başbakan Yıldırım, Kazan halkına seslenerek, herkesin tek yürek olduklarını ve hain darbecilere karşı dimdik ayakta durduklarını söyledi. Ayrıca Yıldırım, Kazan Meydanı'ndaki herkese seslenerek hainlerin yuvaları olan Akıncı Üssü'nün kapatılacağını ve oranın şehitlerin anısının yaşatılacağı bir yer haline getirileceğini duyurdu. Terör örgütü üyelerinin darbe girişimlerinin üzerinden 15 gün geçtiğini belirten Yıldırım, darbeyi püskürtmenin en önemli kazananının Kazanlılar olduğunu, onların kendisinin generali olduğunu ve darbeci generallerin şimdi hapiste olduklarını belirtti.

Başbakan Yıldırım, darbe girişiminin olduğu 15 Temmuz'un Türkiye'nin 2. büyük kurtuluş mücadesinin adı olduğunu ve her 15 Temmuz'u Demokrasi Şehitleri Günü olarak kutlayacaklarını açıkladı. O gün sokaklara dökülen Kazan halkının Türkiye'ye ve Kazan'a sahip çıktıklarını da belirtti. Başbakan Yıldırım, Türk milletinin kahramanlığını tüm dünyaya gösterdiğinin altını çizerek, Ankara'da ve İstanbul'da darbe girişimi gününde tankaların ve helikopterlerin çıktığı bütün kışlaların kapatıldığını, milletin üzerine tank yürütenlerin artık orada tank bulamayacaklarını, Ankara insanının piknik yapıp, güzel zaman geçirebileceği mekanlar yapılacağını söyledi.

Vatandaşların, idam istediklerini belirten sloganlar atmalarından sonra Yıldırım, mesajın alındığını, bu milletin kanından, canından artırarak verdikleri paralar ile o uçakların o tankların ve helikopterlerin bombalarını, mermilerini acımasız bir şekilde milletin üzerine atanlardan bunların hesabının sorulacağını, burunlarından fitil fitil getireceklerini belirtti. Bu aziz vatanı, milleti bölmeye çalışanların bu vatanı ve milleti parçalamaya güçlerinin yetmeyeceğini bu darbe sorumlusunun Amerika'daki terörist ele başının da illaki getirileceğini ve ibret için hesabının sorulacağını da ifade etti. Başbakan Yıldırım, hain darbe girişiminin merkezi olan Akıncılar Üssü'nün kapatılacağını, zırhlı araçların bulunduğu yerlerin de kapatılacağını bildirdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *