» 
»
 

Başbakan Yıldırım'dan seçim açıklaması: 2019'a kadar...

İhracat Zirvesi 2016'da konuşma yapan Başbakan Yıldırım, "2017'de seçim falan yok, 2018'de yok, 2019'a kadar hiçbir şey yok" dedi. Milletin seçim yorgunu olduğunu ifade eden Yıldırım "Durmadan seçim. Yeter. Artık biraz işimize gücümüze bakalım." şeklinde konuştu.

Ekonomi Bakanlığı'nın koordinasyonunda Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından düzenlenen İhracat Zirvesi 2016'da konuşma yapan Başbakan Binali Yıldırım, siyasette de ticarette de milletine güvenen ve ondan güç alanın mutlaka kazanacağını dile getirerek, ekonominin ve gelişmenin olmazsa olmazının güven ve istikrar olduğunu belirtti.

15 Temmuz'dan sonra Türkiye'de her şeyin altı üst olacağını, ekonomide istikrarın bozulacağını ve toplumda büyük kargaşalar ve huzursuzluğun meydana geleceğini düşünenlerin hesaplarının tutmadığını dile getiren Başbakan Yıldırım, milletin sadece darbeyi değil, aynı zamanda Türkiye ekonomisine yapılmak istenen darbeye de karşı koyduğunu ifade etti. Milletin darbe girişimi sonrası ilk mesai gününde 2.5 milyar doları bozdurarak bankalara koyduğunu hatırlatan Yıldırım, 15 gün içinde bozdurulan döviz miktarının 12 milyar dolara çıktığını, bunun ise bir telkin ya da talimatla değil, bu ülkenin asil evlatlarının hür iradesiyle gerçekleştirdiğini belirtti. Yıldırım " Bu da sadece bu asil millete yakışır, Türk milletine yakışır, sizlere yakışır." dedi.

Bürokraside, kollukta, yargıda, askerde temizliğin hala devam ettiğini belirten Yıldırım, bunun bir müddet daha süreceğini, bunun da devletin işleyişini ister istemez olumsuz etkilediğini dile getirdi. "Bazıları giderayak hainlik yapmaya devam ediyor" şeklinde konuşan Yıldırım, kararların alınmasına karşın uygulamada problemler olduğunu, karar almanın yeterli olmadığını ifade etti. Çıkan aksaklıkları gidereceklerini kaydeden Başbakan Yıldırım "Buradan size 65. Hükümetin Başbakanı olarak açık bir şey söylüyorum, karşılaştığınız her sorunun çözümü için şahsen yanınızdayım. Bizim enerjimizi azaltan, hızımızı kesen bu bürokrasi canavarına karşı birlikte mücadele edelim. Bu bizim ortak geleceğimiz. " dedi.

2017 yılının çok daha güzel bir yıl olacağını değerlendiren Başbakan Yıldırım, yapılan algı operasyonlarının Türkiye'nin gerçek yüzünü yansıtmadığını, gerçekte bunun çok daha üzerinde olduğunu dile getirdi. Darbeyle başaramadıklarını moral bozarak, verimi düşürerek yapmaya çalıştıklarını ifade eden Yıldırım, " asla başaramayacaklar. Bunu bilmenizi istiyorum." şeklinde konuştu.

2017'de seçim filan yok diyerek Türkiye'de belirsizlik olmadığını belirten Yıldırım, hükümet sistemini Anayasa ile uyumlu hale getirmek gerektiğini ifade ederek bu alandaki enerji kaybına son vereceklerini dile getirdi. Sınırlı bir değişiklik ile en kısa sürede milletin önüne gideceklerini ifade eden Yıldırım, 2017 ve 2018'de seçim olmayacağını belirterek "2019'a kadar hiçbir şey yok. İşinize gücünüze bakın kardeşim. Şimdi seçim zamanı değil, geçim zamanı. Millet zaten geçen sene seçim yorgunu oldu. Durmadan seçim. Yeter. Artık biraz işimize gücümüze bakalım." şeklinde konuştu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *