» 
»
 

Başbakanlık referandum genelgesi Resmi Gazete'de yayımlandı

Başkanlık 16 Nisan'da yapılacak halk oylaması öncesi bir genelge yayımlayarak seçimin düzen içinde yapılmasının önemi belirtti. Başbakanlık referandum genelgesinde ayrıca her türlü personel ve yer tahsisi taleplerinin de ivedilikle karşılanacağı ifade edildi.

Resmi Gazete'de Başbakan Binali Yıldırım imzalı olarak yayımlanan Başbakanlık seçim genelgesinde seçimlerin başlangıcından bitimine kadar düzen içinde yönetimi ve dürüstlüğü ilkesine uygun gerçekleştirilmesinin önemi vurgulandı. TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen 6771 sayılı Türkiye Cumhuriyeti Anayasasında Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun'un 11 Şubat 2017 tarihli Resmi Gazete'de yayımlandığı hatırlatılarak 3376 sayılı Anayasa Değişikliklerinin Halkoyuna Sunulması Hakkında Kanun'un 2. maddesinde yer alan hükme göre oylamanın 16 Nisan 2017 olarak belirlendiği hatırlatıldı.

Genelgede, milli iradenin sandığa sağlıklı bir şekilde yansıtılması ve başarılı bir şekilde halk oylamasının gerçekleştirilebilmesi için başta ilçe seçim kurulları olmak üzere seçim kurulu başkanlıklarının personel ve yer tahsisi hususundaki taleplerin hızlı bir şekilde karşılanacağı belirtildi. Ayrıca her türlü taşıt, bilgisayar, yazıcı, modem, kesintisiz güç kaynağı, jeneratör gibi araç-gereç ce bunları kullanabilecek nitelikli personel desteği sağlanacağı belirtilen genelgede, başta mülki idari amirleri olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşlarının yetkililerinin, kamu banka yöneticilerinin ve güvenlik güçlerinin amirleri tarafından gerekli tüm önemlerin alınacağı ve bir aksaklığa meydan verilmemesi için azami hayret ve duyarlılık göstereceği vurgulandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *