» 
»
 

Başbakanlık'ta 257 Diyanet’te 492 kişi görevden uzaklaştırıldı

Devlet kurumlarında görevden almalar devam ediyor. Emniyetten sonra Başbakanlık ve Diyanet İşleri Başkanlığı’ndan da görevden almalar başladı. Başbakanlıkta 257, Diyanet İşleri Başkanlığı'nda 492 kişi görevinden uzaklaştırıldı.

FETÖ darbe girişimi sonrasında görevden almaların devam ettiği kurumlar arasına Başbakanlık ve Diyanet İşleri de dahil oldu. Başbakanlık kaynakları, Çankaya’da bulunan Başbakanlık ek binasında görev yapmakta olan 257 personelin, Diyanet İşleri Başkanlığı ise merkez ve taşra teşkilatlarındaki 492 kişinin kimliklerinin alınarak görevden uzaklaştırıldığını bildirdi.

Başbakanlık’ta görevden uzaklaştırılan personelden 230 kişinin raportör, 19 kişinin uzman, 6 kişinin müşavir ve 2 kişinin de hukuk müşaviri olduğu belirtilirken, Diyanet’te görevden uzaklaştırılan personel arasında 3 il müftüsü, 1 daire başkanı, 1 başbakanlık müşavirinin olduğu belirtildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı, açıklamasında görevden uzaklaştırılan personelin  "din hizmetlerinin toplumsal hassasiyeti dikkate alınarak haklarında inceleme ve soruşturma yapılmak üzere görevlerinden uzaklaştırıldığını” ifade etti. Diyanet İşleri Başkanlığı’nda görevden uzaklaştırılan personel arasında ayrıca bakanlık müşaviri, başkanlık müftüsü, müftü yardımcıları, ilçe müftüleri, diz hizmetleri ataşesi, eğitim görevlileri, vaizler, eğitim uzmanları, avukat, cezaevi vaizi, eğitim uzmanı, imam-hatipler, Kur’an kursu öğreticileri, memurlar, murakıplar, öğretmen, sayman, şef, şube müdürü, uzmanlar, uzman imam-hatip, veri hazırlama kontrol işletmenleri de yer alıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *