» 
»
 

Başhekim'e silahlı saldırıda acı haber geldi

Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Said Berilgen makam odasında silahlı saldırıya uğradıktan sonra kaldırıldığı hastanede, yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı..

Elazığ’da bulunan Fırat Üniversitesi Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Muhammed Sait Berilgen odasındayken, bugün saat 11.45 sıralarında nedeni belli olmayan bir konudan dolayı, medikal firması patronu S.G'nin silahlı saldırısıyla karşı karlıya geldi. Prof. Dr. Muhammed Sait Berilgen ağır yaralanırken, saldırgan, kendi başına da ateş ederek intihar etmek istedi.
Silah sesleri duyan üniversitenin özel  görevlileri, Prof. Dr. Sait Berilgen ve saldırgan S.G'yi k yerde yatarken buldular. Olay yerine gelen ambulans ve sağlık ekiplerinin yaptıkları ilk müdahaleden hemen sonra Prof. Dr. Belirgen ve saldırgan S.G., hastanenin acil servisine kaldırılarak tedavi altına alındı.

Yaşanan saldırıdan hemen sonra olayın yaşandığı yere gelen polis ekipleri çalışma başlandığını bildirirken, Elazığ Valisi Murat Zorluoğlu ve Elazığ Emniyet Müdürü Doğan Cangül hastaneye gelerek yetkililerden bilgi aldı. Başhekim Prof. Dr. Muhammed Sait Belirgen'in tedavi gördüğü hastaneye de giden Vali Zorluoğlu ve Cangül sağlık durumu hakkında da bilgi aldılar.

Kalbinden 3 kurşunla vurulmuş olan Başhekim Muhammed Said Berilgen'in kurtarılması için hastanede birçok doktor hazır bekledi. Olaydan hemen sonra acilen ameliyata alınan Başhekim Berilgen yaklaşık 5 saat sürenbir ameliyata girdi ancak tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak hayatını kaybetti.

Bu aradaBaşhekime odasında saldırıyı gerçekleştiren medikal firma sahibi S.G.'nin  sevk edildiği Elazığ Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavisinin devam ettiği, durumunun ağır olduğu bildirildi. Muhammed Said Berilgen'e saldırıyı gerçekleştiren S.G.'nin, işlerinin kötü olması nedeniyle icralık olduğu, hastaneden alacağının olduğu ve kendisine yapılacak ödemenin daha erken bir tarihe çekilmesi için ikinci defa Başhekim Belirgen'in yanına geldiğinde olayı gerçekleştirdiği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *