» 
»
 

Başı ağrıdığı için gittiği hastanede burnundan taş çıktı!

Burun akıntısı, kötü koku, tıkanma ve baş ağrısı için başvurduğu hastanede doktorlar, burnunda taş olduğunu tespit etti. Uzun süredir rahatsızlık yaşayan İbrahim Özoktay, yapılan ameliyatın ardından çok iyi olduğunu belirtti.

Uzun süredir burun tıkanıklığı, kötü kokan akıntılar, sürekli tıkanıklık ve şiddetli baş ağrısından şikâyetçi olan 22 yaşındaki İbrahim Özoktay, Antalya Kamu Hastaneleri Birliği’ne bağlı olan Kumluca Devlet Hastanesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları’na başvurdu. Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Uzmanı Op. Dr. Murat Kar, muayene ettiği Özoktay’ın burnunda, tıpta çok nadir rastlanan rinolit adlı burun taşı olduğunu tespit etti. Üç yıl boyunca uyumakta zor ve nefes almakta zorluk yaşadığını belirten Özoktay, girdiği ameliyat sonrasında burnundaki taştan kurtuldu. Sağlığına kavuşan22 yaşındaki İbrahim Özoktay Sağlık Bakanlığı ve Murat Kar’a teşekkürlerini sundu.

Başarılı operasyonu gerçekleştiren Op. Dr. Murat Kar, hasta İbrahim Özoktay’ın 2 gün önce hastaneye başvurduğunu ve burun boşluğunda unutulan ya da kan pıhtısının ardından kalsiyum, magnezyum, fosfat tuzlarının çökelmesiyle oluşan ender bir hastalık rinolit ameliyatının ardından şuan sağlığının gayet yerinde olduğunu belirtti.

Üç yıl boyunca nefes almada ve uyumada güçlük çekmesinin yanı sıra burnundan gelen kötü kokulu akıntılar ve kolayca hasta olduğunu belirten Özoktay, doktorun muayene sırasında burnunda taş oluşma ihtimalinin olduğunu söylediğini belirtti. Burnundaki şikâyetlerin sebebinin ilk başta kemik olduğunu düşündüğünü açıklayan hasta, sağlığına kavuşmasına yardımcı olan doktoruna ve Sağlık Bakanlığı’na teşekkürlerini sundu.

İbrahim Özoktay’ın ameliyatını yapan Op. Dr. Murat Kar, burundan gelen akıntıların önemli olduğunu vurgulayarak, hastalığın özellikle küçük çocuklar tarafından buruna sokulan nohut, boncuk, peçete, saat pili gibi yabancı cisimler olduğunu belirtti. Buruna sokulan yabancı cisimlerin genze ve ardından nefes borusuna kaçarak ani ölüme bile sebep olabileceğinin altını çizen Kar, burundaki akıntı, tıkanıklık ya da kötü kokunun sebebinin rinolit olabileceği gibi aynı zamanda tümör habercisi de olabileceğini belirtti.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *