» 
»
 

Başına ödül konulan PKK'nın bölge sorumlusu Çekdar yakalandı

PKK terör örgütünün başına ödül konulan marmara sorumluları ve bölge sorumlusu Çekdar kod adlı Ahmet Talva isimli terörist, Diyarbakır'da ve Bursa'da düzenlenen operasyonlarda yakalandı. Ayrıca 3'ü kadın olmak üzere 4 kişide adliyeye sevk edildi

Haftalardır Diyarbakır Lice'de süren sokağa çıkma yasağı ve ard arda düzenlenen operasyonlara bir yenisi daha eklendi. Güvenlik güçlerimizin Diyarbakır'ın Lice İlçesi'nin 11 köyünde sokağa çıkma yasağının da ilan edilmesi ile birlikte geniş kapsamlı havadan da destekli büyük bir operasyona start verildi. Bursa'da ve Diyarbarbakır Lice'de düzenlenen operasyonlarda toplam 7 terör örgütü üyesi ele geçirildi.

Hava destekli operasyon sırasında teröristlerin sığındıkları bölgelere havadan ateş açılmış ve PKK'lı 3 terörist ele geçirilmişti. Ölü olarak ele geçirilen 3 teröristten birisininde, terör örgütü PKK'nın sözde marmara sorumlusu olan Çekdar kod adlı Ahmet Talva olduğu tespit edildi. Ahmet Talva, en çok aranan teröristler içerisinde turuncu listede adının geçtiğini, arandığının ve İçiçleri Bakanlığı'nın başına ödül koyduğu da ortaya çıktı. Operasyonlar hız kesmeden devam ederken Bursa'da PKK'ya yönelik opersayonlar kapsamında ise 4kişi yakalandı. Yakalanan kişilerin 3'ü kadın olmak üzere bu kişilerin terör örgütü PKK'nın sözde marmara bölge sorumluları olduğu da ortaya çıktı. Bu kişilerden Merve T.'nin YPJ Marmara sorumlusu olduğu ve Mehmet S.'nin YDGH'nin sözde marmara bölge sorumlusu olduğu da tespit edildi. Yakalanan PKK'lı terörist olan Mehmet S.'nin yakalandıktan sonra kaçmaya çalıştığı ve üzerinde yapılan aramalar sorunucunda PKK'ya ait dökümanlar olduğu da ortaya çıktı. Diğer PKK örgütü üyesi 3 kadının ise YPJ'nin sözde marmara sorumlusu Merve T.'nin ve diğer iki kişinin üniversite öğrencisi iki kız arkadaşı E.Y'yi ve A.E'yi Bursa'nın Nilüfer ilçesindeki Görükle Mahallesi'ndeki derme çatma bir evde yakalandıkları da söylendi. Yakalanan teröristlerin sorgularının ardından adliyeye sev edildikleri de açıklandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *