» 
»
 

Başkent Ankara'ya yepyeni bir bulvar geliyor

Zırhlı Birlikler arazisi içinden geçerek Bağlıca'yı Sabancı Bulvarı'na bağlayacak olan yeni bulvar çalışmalarına Ankara Büyükşehir Belediyesi tarafından devam ediliyor.

Yapılan yazılı açıklama ile çalışmaların durumunu bildiren Ankara Büyükşehir Belediyesi, Bağlıca ile Sabancı Bulvarı'nı buluşturacak olan yeni bulvar çalışmaları kapsamında 2 adet alt geçit yapımının da başlandığını duyurdu. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı ve Fen İşleri Daire Başkanı Vedat Üçpınar, açıklamada görüşlerini dile getirerek, Eskişehir yolu ile Bağlıca trafiğini kolaylaştıracak 50 metre genişliğindeki bulvar yapımının gece gündüz aralıksız devam ettiğini kaydetti.

Yaklaşık 5 kilometre uzunluğunda ve 4'er şeritli olmak üzere emniyet şeritleriyle birlikte toplam 10 şeritten oluşacak olan bulvarda sanat yapılarından 2 adet alt geçidin yapımına başlandığını bildiren Üçpınar, diğer taraftan da yol açım çalışmalarının hızla devam ettiğini ifade etti. Üçpınar, kuzey ve güney bölgeleri bağlayacak olan alt geçitlerin yanı sıra ayrıca katlı kavşak ve yolu kesen bir dere üzerinden 40 metrelik köprü yapılacağını da belirterek Eskişehir Yolu'ndan Bağlıca'ya gidecekler için 80 metre uzunluğunda U dönüş köprüsü ile yeni bulvardan Eskişehir Yolu'na dönmek isteyenlere 60 metre uzunluğunda alt geçit U dönüş yolu inşa edecekleri bilgisini paylaştı. Üçpınar bulvarın sonbaharda bitirilmesinin planlandığını kaydetti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *