» 
»
 

Başkentli küçük yüreklerden Halep’e tam destek

Acı, hüzün ve insanlık dramının yaşandığı Halep’e destek vermek adına Başkentte ilk ve ortaokul öğrencileri seferber oldu. Kampanya kapsamında toplanan giysilerin yanı sıra savaşın küçük mağdurları da unutulmadı.

Zor bir dönemden geçmekte olan Halep’te yardım beklemekte olan birçok mağdura destek vermek amacıyla başlatılan yardım kampanyasında öncülük eden okullardan Ostim İlkokulu ve Ortaokulu Müdürü Atila Cantürk AA muhabirine konuya ilişkin yaptığı açıklamada Halep için okul yönetimi, öğretmen, veli ve öğrenciler olarak seferber olduklarını ifade etti.

Kampanya kapsamında bütün öğrencilerin büyük bir emek sarf ettiğini ifade eden Cantürk, eşyaların tamamına yakın bir kısmının kullanılmamış eşyalardan oluştuğunu, toplanan eşyaların Türk Kızılayı aracılığı ile Halep'e gönderileceğini kaydetti. Cantürk ayrıca gönderilecek eşyalar arasında kışlık battaniyeler, kabanlar, botlar, atkılar, eldivenler, çorapların yanı sıra öğrenciler tarafından özellikle oradaki çocukların bir nebze yüzleri de güler düşüncesi ile getirdikleri oyuncaklar da olduğunu belirtti.

'HALEPLİ KARDEŞLERİM İÇİN FEDA OLSUN'

Öte yandan başlatılan bu anlamlı kampanya kapsamında yaşanan yürek sızlatan bir olayı da paylaşan Cantürk, okullarında eğitim gören kimsesiz bir çocuğun kendisine yeni alınan, çok severek giydiği montunu üzerinden çıkararak 'Halepli kardeşlerim için feda olsun' diyerek bağışladığını, bu nedenle de bu kışı eski kabanıyla geçireceğini kaydetti.

“KARDEŞLERİM”

Halepli kardeşlerinin maddi olduğu kadar manevi olarak da yanında olduklarını hissetmesini isteyen 4. sınıf öğrencisi Şevval İncitmez yazdığı mektupta, "Haberleri izlediğimde gerçekten içimden bir parça kopuyor, sanki içim kan ağlıyor. Allah size sağlık, sıhhat ve sabır versin. İnşallah kurtulacaksınız ve bu zor günleri atlatacaksınız. Sizler çok iyi kalpli insanlarsınız. Kardeşlerim, asla ama asla umudunuzu kaybetmeyin. Eminim siz kazanacaksınız. Sizinle savaşanlar inşallah devrilir ve sizinle savaşmaktan vazgeçerler. Merak etmeyin biz her zaman sizin arkanızdayız. Kucak dolusu sevgilerimle." ifadelerini kullandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *