» 
»
 

Başkent'te gergin dakikalar! Kalabalık gruba polis müdahale etti

Ankara'da Halep'teki katliamlarda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Ardından ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine yürümek isteyen kalabalık grup ile polis arasında gergin dakikalar meydana geldi.

Başkent Ankara'da, Halep'teki katliamda hayatını kaybedenler için gıyabi cenaze namazı kılındı. Kendilerini "Hizb-ut Türkiye Vilayeti" üyeleri olarak nitelendiren kalabalık bir grup, kılınan cuma namazı sonrasında Kocatepe Camii'nin avlusunda bir araya gelerek Halep'te yapılan katliamda yaşamını yitirenler için gıyabi cenaze namazı kılıp, dua etti. Cenaze namazının sonrasında tekbirler eşliğinde sloganlar atan grup, ABD'nin Ankara Büyükelçiliğine yürümek istedi. Çevik Kuvvet polisi ise cami etrafında geniş güvenlik önlemleri alarak, grubun önünü kesti. Yürüyüşe izin vermeyen polisler ile grup arasında kısa süreli gerginlik yaşandı.

Kendilerini "Hizb-ut Türkiye Vilayeti" üyeleri olarak nitelendiren grup adına açıklamada bulunan Hanifi Yağmur, Halep'teki katliamların akıl almaz dereceye geldiğini söyledi. Tüm dünyanın gözleri önünde Halep'teki vatandaşların acımasızca katledildiğinin altını çizen Yağmur, "Kafir ABD, Rusya, Batılı koalisyon güçleri, Irak ve Zalim Esed rejmi, çocuk, kadın, erkek, yaşlı demeden Müslümanları adeta soykırım ile yok ediyor. Şu anda Halep'in neredeyse tamamı kuşatıldı. On binlerce kadın, çocuk ve erkek çaresizce ölümü bekliyor. Rusya'nın havadan yaptığı saldırılarda binlerce vatandaş katledildi." diye konuştu.

İran ve Esed güçlerinin Halep'e girmesi sonucu infazların ve türlü işkencelerin başladığını belirten Yağmur, ölmeden önce "Sizi Allah'a şikayet edeceğim" diyen çocuklarımızın diri diri yakıldığını, Allah'ın emaneti olan kadınların iffeti ve namusunun kirletildiğini dile getirdi. Grup, yapılan basın açıklamasının ardından olaysız dağıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *