» 
»
 

Başkentte korkutan şiddetli patlama

Ankara'da gece saatlerinde hareketli anlar yaşandı. Büyük patlama sesiyle korkulu anlar yaşandı. Patlamanın yüksek gerilim hattında meydana geldiği anlaşıldı. Ölü ve yaralı yokken maddi hasar oluştu.

Ankara Çankaya'nın Eskişehir Yolu'nda gece saatlerinde etrafı saran alevler yüksek gerilim hattına yükseldi. Patlamaya sebep olan Büyükşehir Belediyesi'nin kamyonunun arkasında hasar oluşurken nedeni henüz bilinmyen bir patlama, korkulu anlar yaşattı. Patlamadan saat 00:30 sıralarında gerçekleşti. 06 DU 7273 plakaya sahip olan hafriyat kamyonunun ön kısmı alevlenmeye başladı. Alevler, olay yerinde bulunan vatandaşlar yardımıyla söndürüldü. Patlama şiddetiyle asfaltta 25 santimetre büyüklüğünde çukur oluştu.

Vatandaşlar polis ekiplerini, itfaiye ekiplerini ,elektrik ve doğalgaz ekiplerini patlama alanına arayıp haber verdiler. Bomba imha ekiplerinin de olay yerine intikal etmesi ile ekipler yolda bir başka hasar ve patlamaya yol açılmaması için önlemler aldılar. Polis ekipleri vatandaşları hem olay yerinden hemde emniyet şeridinin yakınlarından uzaklaştırdılar. Patlamanın sebebi henüz bulunamazken, polis ekiplerinin olayla ilgili araştırmaları devam ediyor.

Murat Gürlek idaresindeki 22 NA 206 plakalı aracın sahibi Hacettepe mevkiğine doğru giderken, öndeki hafriyat almış demirler sarkan belediye kamyonunu fark edemeyip etrafın bembeyaz olduğunu ve arabanın patladığını zannetti. Arabadan indiğinde arabada bir şeyin olmadığını, kamyandan da hafif dumanların çıktığını gördü. O sırada asfalta olan çukurda alevlerin olduğunu gördu. Arabasını alevlerden uzağa çekerek vatandaşlarla  birlikte polis ekipleri ve doğalgaz ekiplerine haber verdiler.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *