» 
»
 

Batı medyası darbe girişimi sonuçlarını nasıl yansıttı?

Terör örgütünün darbe girişiminin ardından haber içeriklerinde, demokrasinin hedef alınmasını görmemezlikten gelerek Erdoğan için otoriterleşmek için darbenin kullanılacağını ve Türk seçmenlere hakaret ederek "koyun" benzetmesi yaptığı ortaya çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün Türkiye'de 15 Temmuz gecesi yapmaya çalıştığı darbe girişimlerinde Türkiye demokrasisini hedef aldı. Terör olayının kanlı sonuçları ve ağır bilançosunu görmemeyi tercih eden bir takım medya, Türk vatandaşları için hakaret dolu paylaşımlarda bulunuyor. FETÖ'cülerin darbe girişimlerinin başarısızlık ile sonuçlanmasının ardından Amerika basınının da haber içeriklerinde değişiklikler oldu. Ankara'da ve İstanbul'daki şiddet olaylarını kendi vatandaşlarına sunarken, sivil halkın tanklar tarafından ezilmesini, helikopterin vatandaşlar üzerine ateş açmasını, bombaların atılmasını ve TBMM'nin bombalanmasını görmemezlikten gelen medyanın Türk halkının yaşadığı ...i, katledilen onlarca insanın hikayelerini haberlerinde kullanmaktan kaçınarak sadece Türk halkına hakaret dolu paylaşımlarda bulunulduğu belirtiliyor.

Darbe girişimi sonrasında gazetelerde farklı yazılara yer veren medya, FETÖ'nun ele başı Fethullah Gülen için,  İslami değerlere sahip çıkan, eğitimli altın bir nesil yetiştirmeye çalıştığı öne sürülürken, FETÖ'cülerin tanklarla ve silahlarla sivillere saldırmasından ve katletmesinden hiç bahsedilmiyor. Erdoğan'ın öç almaya başladığını iddia eden yazılara yer verilen gazetenin köşe yazısında ise, Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı olan Donald Trump ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan karşılaştırılarak Erdoğan'a Sultan kelimesini kullanıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *