» 
»
 

Batman Sason'da terör operasyonu: 3 terörist öldürüldü

Batman'ın Sason İlçesinde bölücü terör örgütüne yönelik düzenlenen operasyonda 3 terörist ölü olarak, 1 terörist ise yaralı olarak ele geçirildi. Konu ile ilgili Batman Valiliğinden açıklama geldi. Terör örgütüne yönelik operasyonların devam ettiği bildirildi.

Bölücü terör örgütüne yönelik Batman'ın Sason İlçesinde düzenlenen operasyonda 3 terörist ölü olarak ele geçirildi. 1 terörist ise yaralı olarak yakalandı. Batman Valiliğinden konu ile ilişkin yapılan açıklamada, Sason İlçe Jandarma Komutanlığının sorumluluk alanında, bir grup bölücü terör örgütü üyesinin barındığı, teröristlere ait barınak, sığınak ve yaşam alanı, insansız hava araçları ile tespit edilerek bombalandığı ve kullanılmaz hale getirildiği bildirildi.

Arazide yapılan arama çalışmaları sonucunda 3 terör örgütü üyesinin ölü olarak, 1 teröristin ise yaralı olarak silahları ile ele geçirildiği belirtildi. Bölgede yapılan arama çalışmaları sırasında bir adet hava savunma füzesi, 2 adet M-16 piyade tüfeği, silahlar ait şarjör, çok sayıda mühimmat, 22 adet el yapımı patlayıcı düzeneği, 5 adet el bombası, terör örgütüne ait çok sayıda doküman ve plastik patlayıcının ele geçirildiği söylendi. Bunlara ek olarak, yaşam malzemelerinin de bulunduğu belirtildi. Terörle mücadele kapsamında yapılan operasyonların ve arama faaliyetlerinin devam edeceği vurgulandı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *