» 
»
 

Batman'da sağlık çalışanına bıçakla saldırı!

Batman'da bir kişi, yanındaki hastalara bakılmadığı iddiası ile sağlık çalışanına bıçakla saldırıda bulundu. Saldırgan, hasta yakınları ve diğer sağlık çalışanları tarafından durduruldu.

Batman'da bir şahıs, yanındaki hastalara bakılmadığı iddiasıyla sağlık çalışanına bıçakla saldırdı. Olay, Petrolkent Mahallesi'ndeki 6 No'lu Aile Sağlığı Merkezi'nde meydana geldi. Alınan bilgilere göre, başka bir mahalleden iki Suriyeli kadınla birlikte gelen şahıs, sağlık ocağında muayene olmak istedi. Görevli sağlık personeli ise, kişilerin kaydının başka bir merkezde gözüktüğünü belirterek, bu merkezde tedavi olamayacaklarını belirtti.

Bunun üzerine şahıs sinirlenerek, sağlık çalışanının üzerine yürüdü. Merkezin camlarını kıran saldırgan şahıs, hasta yakınları ve diğer sağlık çalışanları tarafından durduruldu. O esnalar, Sağlık Merkezi'nin güvenlik kameralarına saniye saniye yansıdı.

Olaya tanıklık eden sağlık çalışanı Yakup Ekinci, bu tür olayların sıklıkla yaşandığının altını çizerek, kişilere kendi mahallelerindeki sağlık merkezine gitmeleri gerektiği konusunda bilgi verdiklerini, ancak gencin ısrarla bu merkezde muayene olmak istediğini söyledi. Ancak gencin ısrarla bu merkezde muayene olmak istediğini ifade etti. Saldırıya uğrayan arkadaşının da bunun üzerine kendilerine yardımcı olamayaklarını söylemesi ile şahsın sinirlenerek saldırdığını ve bıçak çekip, camları kırdığını dile getirdi.

Olayla ilgili soruşturma başlattı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *