» 
»
 

Baykan İlçesi ve Veysel Karani Beldesi Belediyelerine operasyon

Siirt'in Baykan İlçesi ve Veysel Karani Beldesi Belediyelerine Siirt Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi. 2 Belediye başkanı gözaltına alındı.

Siirt'in Baykan İlçesi ve Veysel Karani Beldesi belediyelerine Siirt Cumhuriyet Savcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi. Belediyelerde arama yapılarken, 2 Belediye Başkanı gözaltına alınarak Siirt Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Siirt Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında sabah saatlerinde DBP'li Baykan ilçesi ile Veysel Karani Beldesi Belediyelerine polis ve jandarma birlikte operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında her iki belediyede aramalar yapılırken, Baykan Belediye Başkanı Selva Erdoğan evinde, Veysel Karani Beldesi Belediye Başkanı Enes Cengiz ise belediyede gözaltına alındı. Her iki belediye başkanı sorgulanmak üzere Siirt Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.

Çok sayıda polisin düzenlediği baskında belediye binaları ablukaya alındı, çalışanların binalara girmesine izin verilmedi. Belediye binalarındaki aramalar devam ettiği belirtilirken operasyonda gözaltı sayısının artabileceği ifade edildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *