» 
 

Bayram nedeni ile emekli maaşı ödemeleri arife günü yapılacak

Emekli maaşları bayramdan önce ödenecek mi? sorusu SGK'nın Genel Başkanlığı Basın Biriminden yapılan yazılı açıklama ile cavabını bulmuş oldu. Memur emeklisi, dul ve yetimlerin maaş ödemeleri arife günü yapılacak...

Ramazan Bayramı’nın duygusal güzelliklerinim tam anlamıyla yanabilmesi adına emekli dul ve yetimlerin bayramda maaş sıkıntısı yaşamamaları adına geçtiğimiz yıllarda olduğu bu yılda maaşların erken alınmasına yönelik çalışmalar tamamlandı. 320 bin 246 memur emeklisi, dul ve yetim günlerdir maaşlarının bayramdan önce ödenip ödenmeyeceğini konuşuyordu. Müjdeli haber Genel Başkanlığı Basın Birimi tarafından yazılı açıklama ile gelmiş oldu.

Açıklama doğrultusunda normal seyrinde Sosyal Güvenlik Kurumundan Ziraat Bankası aracılığı ile her ayın 1 ila 5 i arasında maaş alan memur emeklisi, dul ve yetimler ayın 5 olan salı gününün bayramın 1. gününe denk gelmesi sebebi ile bir gün önceye (4 Temmuz pazartesi) yani arife gününde alacakları bildirildi.

Öte yandan memura yapılması düşünülen maaş zam oranlarıda belli oldu, haziran ayı itibari ile düşüşe geçen TÜFE oranları memur zamlarına yaradı. Haziran atında 0,51 lik bir düşüş yaşayan TÜFE sebebi ile yıllık enflasyon oranı da 7,2 gerilemiş oldu. Bu sayede memur maaşlarındaki zam oranlarıda netlik kazandı. Oranlar hesaplandığında normal zammın haricinde yüzde 1,76 lık enflasyon farkı ile memurların totalde alacağı zam yüzdesi de 4,76 oldu.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *