» 
»
 

Bayram süresince Suriyelilerin giriş çıkış yapması yasaklandı

Kilis Valiliğinin yaptığı açıklamalara göre, Suriyelilerin Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan Kurban Bayramı süresince giriş ve çıkışlarına güvenlik gerekçesi ile izin verilmeyeceğini bildirdi.

Konu ile ilişkin Kilis Valiliğinden yapılan yazıla açıklamalara göre, Bayramlaşma amacı ile geçici koruma altında olan Suriyelilerin Kilis'te bulunan Öncüpınar Sınır Kapısı'ndan belirlenen süre içerisinde güvenlik amacı ile giriş ve çıkışlara izin verilmeyeceği açıklandı. Sınırlardan bayramlaşma maksadıyla olası yasadışı geçişlere kalkışanlara kolluk birimlerinin müdahale edeceği belirtildi.

Kanada 6 bin Suriyeli göçmen alıyor...

Kanada Vatandaşlık ve Göçmenlik Bakanı John McCallum'un yaptığı açıklamada ülke genelinde sivil toplum kuruluşlarının da teşviki ile yeniden sığınmacı alımlarına gidileceğini söyledi. Haftalık periyotlarla yeni Suriyeli aileleri ülkelerine kabul etmeye başlayacaklarını ifade etti. Ayrıca 6 bin yeni Suriyelinin alımı için de oryantasyon çalışmalarına start verildiğini ekledi. Suriyeli yeni ailelerin bir kısmının Kanada'ya giriş hazırlıkları içerisinde olduklarını ve bu ayın 2. haftasından sonra gelişlerin başlayacağını, sığınmacıların bir bölümünün devlet adına, bir bölümünün ise kendilerine sponsor olanlar olarak Kanada'ya geleceklerini vurgulayan açıklamalarda bulundu.

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *