» 
»
 

Bayramda hava durumu nasıl?

Ramazan Bayramı boyunca, özellikle İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir ve Çanakkale illerinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinin 1, 2 derece üzerinde seyredecek.

Ramazan Bayramı’nda tatilciler yazlık bölgelere akın ederken, hava sıcaklıkları da aynı oranda artış göstermeye başladı.  4 günlük tatili fırsat bilenler özellikle Ege Bölgesi’ndeki sahilleri doldururken, Meteoroloji’den gelen haberler havaların bayram boyunca yüksek hava sıcaklıklarına işaret ediyor. Meteoroloji İşleri Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamada, 27 Haziran'a kadar havanın parçalı ve az bulutlu geçeceğinin tahmin edildiği belirtildi.

Sıcaklığın bölge genelinde mevsim normallerinin 1, 2 derece üzerinde seyredeceği belirtilirken, en yüksek hava sıcaklığının bayramın ilk gününde yani yarın hissedileceği ifade edildi. Ramazan Bayramı’nın ilk gününde hava sıcaklığı İzmir merkezde 37, Aydın'da 40,  Manisa'da 38, Balıkesir'de 36, Çanakkale'de 35 derece olarak hissedilecek. Yani Aydınlılar yarın çok dikkatli olmalı.

Yapılan Açıklamada, özellikle bayramın ilk günü havanın nem oranının da yüksek olması nedeniyle sıcak havaya duyarlı kişilerin tedbirli davranması gerektiğine vurgu yapıldı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 2. Bölge’den yapılan açıklama şu şekilde:

Ramazan Bayramı tatili süresince (24 Haziran Cumartesi ile 27 Haziran Salı günleri) Yurdumuzun kuzey kesimlerinin yüksek basınç merkezinin, güney kesimlerinin ise Basra Alçak basıncının etkisinde kalacağı tahmin edildiğinden Yurdumuzda yağış beklenmiyor. Bütün bölgelerimizin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklıklarının bayram tatili süresince artmaya devam edeceği ve ülkemiz genelinde mevsim normallerinin 3 - 6 derece üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Bayram tatili süresince bazı merkezlerimizdeki en yüksek hava sıcaklıklarının Ankara, İstanbul ve Afyonkarahisar’da 30 – 33, İzmir, Aydın, Manisa, Adana ve Antalya’da 35 – 39, Samsun, Trabzon ve Erzurum’da 25 – 28, Diyarbakır ve Şanlıurfa’da 39 – 42 dereceler arasında seyredeceği tahmin ediliyor.


 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *