» 
»
 

Bayramda hava durumu nasıl olacak? 12 Eylül Pazartesi

Yapılan son değerlendirmelere göre, bayramda hava sıcaklıklarında 2 ile 5 derece arasında bir düşüş olacak. Fakat havaların mevsim normalleri üzerinde seyredeceği ve bayram süresince bazı bölgelerde sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Ankara, İstanbul, İzmir olmak üzere illere göre hava durumu ise detaylarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamalara göre, Kurban Bayramında hava sıcaklıkları mevsim normallerinin üzerinde seyrederken yaklaşık 2 ile 5 derece arasında azalma meydana gelecek. Yurdun genelinde ve yağışların etkili olacağı bölgelerde hava parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. Batı bölgelerinin iç kesimlerinde, Doğu Karadeniz'in kıyılarında, Doğu Anadolu'nun ise kuzeyinde öğleden sonra kısa süreli ve yağışlı olmak üzere sağanak ile gök gürültülü sağanak yağışların etkili olacağı tahmin ediliyor. Rüzgâr kuzey ve kuzeybatı yönlerinden eserken, Marmara'nın kuzeydoğu kesimlerinde kuvvetli rüzgâr bekleniyor.

İllere göre hava durumu ise şöyle; Ankara 32 derece az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu olması bekleniyor. İstanbul 30 derece parçalı ve az bulutlu, Adana 34 derece parçalı ve az bulutlu olması bekleniyor. İzmir 30 derece parçalı ve az bulutlu, iç kesimleri zamanla yer yer çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra doğu ilçelerindeki yerel kesimlerde sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. Antalya 31 derece az bulutlu ve açık, Samsun 27 derece parçalı ve az bulutlu, Erzurum 26 derece az bulutlu ve açık zamanla parçalı bulutlu, Trabzon 27 derece parçalı bulutlu, Diyarbakır 37 derece az bulutlu ve açık olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *