» 
»
 

Bayramda köprü ve otoyollar ücretsiz olacak

Ramazan Bayramı başlangıcı itibariyle, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ve köprülerden geçişler ücretsiz olarak yapılacak

Ramazan ayının bitimiyle karşılamaya hazırlandığımız Ramazan Bayramı için trafik yoğunluğu en üst düzeyde seyrederken, bayram boyunca ücretsiz faydalanabilecek otoyollar ve köprüler, resmi gazetede yayınlandı.

Ramazan Bayramı boyunca,  Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğunda bulunan otoyollar ve köprülerden araç geçişlerin ücretsiz yapılacağı açıklandı. Bakanlar Kurulu'nun Ramazan Bayramı boyunca otoyol ve köprülerden ücretsiz geçiş ile ilgili kararı, bugünkü Resmi Gazete'nin mükerrer sayısında yayımlanarak yürürlüğe girdiği belirtildi.

Konuya ilişkin yapılan açıklamaya göre, Ramazan Bayramı dolayısıyla 24 Haziran Cumartesi günü saat 00.00'dan başlayacak olan ücretsiz geçişlerin, 28 Haziran Çarşamba günü saat 07.00'ye kadar devam edeceği, Karayolları Genel Müdürlüğü sorumluluğundaki otoyollar ile 15 Temmuz Şehitler Köprüsü ve Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nden geçişlerde ücret alınmayacağı ifade edildi.

Öte yandan, yurt genelindeki belediyeler ve bu belediyelerin kurmuş oldukları birlik, müessesse ve işletmelerce yürütülen toplu taşıma hizmetleri de aynı şekilde25 Haziran Pazar günü saat 00.00'dan başlayarak, 27 Haziran Salı günü saat 24.00'e kadar ücretsiz olacak.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *