» 
 

Bazı emeklilerde artış 2400 TL olacak, enflasyon farkı da cabası!

AK Parti, 1 Kasım seçimlerinden önce verdiği sözleri tutmak için hummalı çalışmalarına başladı. Seçimlerin ardından hızla vaatleri yerine getirmek için kolları sıvayan AK Parti, hükümet programını tamamlamak üzere.

Seçim beyannamesinde yer verdiği vaatlerinin çoğunu “100 gün” içinde yapmayı planlayan Ak Parti kurmayları ilk olarak emekliler için harekete geçti.

1200 TL zammı ikinci kez alacaklar!
1 Kasım seçim vaatlerinin arasında en çok dikkat çekenlerden biri de şüphesiz emeklilere verilecek olan yıllık 1200 TL seyyanen artış olmuştu. Tüm SSK-Bağ-Kur emeklilerini kapsayacak olan aylık 100 TL seyyanen verilecek olan zamma ilaveten, 2015 yılının ikinci altı aylık döneminde gerçekleşen enflasyon farkı da maaşlara yansıyacak. Böylece emekliler ikinci bir zam daha alarak yıllık 1200 lira zammın yanında ekstra bir enflasyon farkı da almış olacaklar. Ayrıca Temmuz ayında yapılan 100 liralık seyyanen artışı almış olan emekliler de tekrar aylık 100 TL zamdan faydalanacak. Böylece maaşlarında yıllık toplam 2400 TL seyyanen artış olmuş olacak.

550 bin emekli olduğu halde çalışan esnaf yararlanacak
Yapılacak olan ikinci bir düzenleme de çalışan emeklileri ilgilendiriyor. Emekli olduğu halde esnaflık yapan emeklilerin maaşından kesilen Sosyal Güvenlik Destek Primini kaldıracak olan düzenleme için Ak Parti kurmayları çalışmalarını sürdürüyor. Bu düzenleme yapıldığında emekli esnafın gelirinde yüzde 10 avantaj sağlanacak. Prim kesintisinin kalkmasından yararlanacak olan çalışan emekli esnaf sayısı 550 bin kişi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *