» 
»
 

Bazı illerde yağmur ve kar var! 11 Ekim Çarşamba hava durumu

Yurt genelinde hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyrediyor. Hava genellikle parçalı ve çok bulutlu olacak. Orta Karadeniz ile Doğu Anadolu'da bazı bölgelerde sağanak yağış ve karla karışık yağmur var. 11 Ekim hava durumu ayrıntılarda...

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden alınan tahminlere göre, ülkemizin kuzey, iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu olacak. Hava sıcaklıkları mevsim normallerinde seyredecek. Yapılan son değerlendirmelere göre, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Bingöl, Muş çevrelerinin sağanak yağışlı, sabah saatlerinde ise Hatay'ın kıyı kesimlerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Doğu Karadeniz'in iç kesimleri ve Doğu Anadolu'nun kuzeydoğu kesimlerinin yükseklerinde ise karla karışık yağmur ve yer yer kar yağışı bekleniyor. Yurdun diğer kesimlerinin parçalı ve az bulutlu geçmesi bekleniyor.

Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğu kesimlerinde güneybatı yönlerinden hafif ara sıra orta kuvvette, Ege'nin güneybatısından ise kuvvetli olarak eseceği tahmin ediliyor. 11 Ekim illere göre günün en yüksek sıcaklıkları şöyle;

İstanbul 23 derece parçalı ve az bulutlu, Bursa 22 derece parçalı ve az bulutlu, Ankara 18 derece parçalı ve az bulutlu, Konya 19 derece parçalı ve az bulutlu olacak. Antalya 28 derece az bulutlu, Adana 29 derece parçalı ve çok bulutlu, İzmir 25 derece az bulutlu olması bekleniyor. Zonguldak 18 derece parçalı bulutlu, Trabzon 16 derece çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı olacak.

Samsun 19 derece çok bulutlu ve öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı olacak. Kars 13 derece çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu, Erzurum 13 derece çok bulutlu, yağmur ve sağanak yağışlı, yüksekleri karla karışık yağmurlu olması bekleniyor.

Diyarbakır 25 derece parçalı ve çok bulutlu, Gaziantep 25 derece parçalı bulutlu, Siirt 25 derece parçalı ve çok bulutlu, Mardin 23 derece parçalı bulutlu olması bekleniyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *