» 
»
 

Bebeğini öldüren kadına müebbet hapis cezası verildi

Balıkesir'in Bandırma İlçesinde, yeni doğan bir günlü bebeğini yastıkla boğduktan sonra cesedini denize attığı iddiası ile yargılanan 21 yaşındaki kadına müebbet, ikiz kardeşine ise 14 yıl hapis cezası verildi.

Balıkesir'in Bandırma İlçesinde henüz bir günlük olan bebeğini yastıkla boğuk denize attığı iddiasıyla yargılanan kadına müebbet hapis cezası verildi. İkiz kardeşi ise 14 yıl hapis cezasına çarptırıldı. Bandırma Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutukla olarak yargılanan bebeğin annesi Esra özcan ile ikizi Kübra Özcan ve avukatları katıldı.

İkiz kız kardeşler, duruşmada yaptıkları savunmada bebeği öldürdüklerini kabul etmedi. Sanık avukatları da öldürüldüğü öne sürülen bebeğin cesedine ulaşılamaması üzerine ortada somut bir kanıt olmadığı öne sürülerek, sanıkların akli dengelerinin yerinde olup olmadığının doktor raporu ile ortaya konulmasını talep etti.

Talebi yerinde bulmayan mahkeme heyeti, Yargıtay yolu açık olmak üzere bebeğini öldüren Esra Özcan'a müebbet, ikizi Kübra Özcan'a ise 14 yıl hapis cezası verildi. Bebeğin babası olduğu iddiası ile tutuksuz yargılanan Cengiz B. ise beraat etti.

OLAY

Bandırma'da 14 Ocak günü ilçedeki özel bir hastanede dünyaya gelen Esra Özcan'ın bebeğini aşıya götürmemesinden, Toplum Sağlığı Merkezi görevlililerinin şüphelenmesi ve ihbarı üzerine Bandırma Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından soruşturma başlatılmıştı.

İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, bir günlük bebeğin yastıkla boğulup cesedinin çanta içerisinde denize atıldığı iddiasına ilişkin başlatılan soruşturma kapsamında, bebeği doğuran kadın 21 yaşındaki Esra Ö. ile ikizi 21 yaşındaki Kübra Ö., ikizlerin annesi H.Ö. ile bebeğin babası olduğu belirtilen 24 yaşındaki Cengiz B. gözaltına alınmıştı.

Cengiz B., H.Ö. Kübra Ö. daha önceden tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılmıştı. Erkek bebeğin cesedinin bulunması için denizde bir süre arama çalışmaları yapılmıştı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *