» 
»
 

Bebeklerdeki gaz sorununa mucizevi elma yağı ile doğal çözüm

Mis gibi kokusu tartışılmaz lezzeti ile en sevilen ara meyveler arasında yeralan elmanın yanı sıra bu mucize besinden elde edilen elma yağında son zamanların ben çok konuşulan doğal şifa kaynakları arasında. İşte elma yağının faydaları haberimizde...

Sarı, kımızı, yeşil gibi farklı renklerde olan ve ekşi, tatlı, sert ve yumuşak gibi farklı lezzetleri bulunan elma metabolizma hızlandırıcı, sindirimi kolaylaştırıcı ve tok tutma özelliği olan meyvelerin başında gelmektedir. Son dönemde bu muhteşem meyveden elde edile yağda vücuda sağladığı faydalar açısından halk arasında oldukça popüler hale gelmiş durumda. Faydaları saymakla bitmeyen bu yağ sivilceden ciltte oluşan akne ve lekelere, saç bakımından bebeklerde meydana gelen gaz sancılarına, terleme sorunlarından, bronşit ve astıma kadar birçok alanda şifa kaynağı olmakta.

Yoğun bir yağ olması nedeni ile herhangi bir yağ veya su ile karıştırarak kullanılması gereken elma yağının, cilde uygulanacağı zaman özellikle ayçiçek yağı ile karıştırılmasının gerektiği, içerek tüketilmek istendiğinde ise yarım su bardağı suyun içerisine 3-4 damla damlatılarak alınması gerektiği belirtilmektedir. Sivilceler, kurumuş ciltler, ellerde ve ayaklarda oluşan çatlaklarda önemli ölçüde iyileşme sağlayan yağ, annelerin en çok şikayet ettiği bebeklerinde oluşan gaz sıkıntılarını gidermekte mucizeler yaratmakatadır. Uygulama yapılırken elma yağı başka bir yağ ile karıştırarak bebeklerin ayak tabanlarına ve karınlarına masaj yaparak uygulanmalıdır.

Bu özel yağ su ile karıştırılarak vücuda alındığında özellikle idrara çıkamama sorunu yaşayan kişilerde fayda sağladığı gibi, gaz giderici ve karın ağrısı gibi rahatsızlıklarda etkili olmaktadır. İltihap kurutucu özelliği ile de boğaz enfeksiyonlarında kullanılmaktadır.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *