» 
»
 

Bekir Bozdağ Twitter üzerinden Yunanistan'a yanıt verdi

Yunanistan'a kaçan darbeci askerlerin Türkiye'ye iade talebini reddeden mahkeme kararına ilişkin "yargı bağımsızdır ve saygı duyarız" açıklamasının ardından Adalet Bakanı Bekir Bozdağ Twitter hesabından yanıt verdi. Bozdağ, ilişkilere tamiri oldukça güç büyük zarar verdiğini ifade etti.

FETÖ darbe girişimi sonrasında TSK helikopteriyle Yunanistan Dedeağaç'a kaçan darbeci 8 askerin iade edilmeyeceğine hükmeden mahkeme kararı açıklanmıştı. Türkiye'den gelen tepkiler üzerine bir açıklama yapan Yunanistan, "Darbeyi kınadık. Yargı bizde bağımsızdır ve kararlarına saygı duyarız" şeklinde yanıt vermişti.

Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Yunanistan'ın bu açıklamasına karşılık Twitter üzerinden bir açıklama yaptı ve Türkiye’nin darbeci 8 askeri iade talebini Yunanistan’ın reddini haksız ve siyasi bir karar olarak değerlendirdi. Bozdağ "Kararı yargının vermesi,gerçeği değiştirmez. Yunanistan adli mercilerinin verdiği bu haksız ve yanlış karar, hiçbir hukuki gerekçe ile izah edilemez/düzeltilemez. Yunanistan’ın bu kararı, Türkiye-Yunanistan ilişkilerine tamiri oldukça güç ve çok uzun zaman alacak büyük bir zarar vermiştir. Yunanistan’ı bu kararından vazgeçmeye ve darbeci askerleri Türkiye’ye iade etmeye bir kez daha davet ediyorum" dedi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *