» 
»
 

Bekir ve Mahmut Sami Bordak'ın da bulunduğu 60 iş adamı tutuklandı

Fetullahçı Terör Örgütü'ne finansman sağlayıp, terör örgütü adına himmet topladıkları iddiası ile mahkemeye sevk edilen ve içlerinde Bekir ve Mahmut Sami Boydak'ın da yer aldığı 110 iş adamından 60'ı tutuklandı.

Fetullahçı Terör Örgüüt'ne finans desteği sağlayığ örgüt adına "himmet" topladıkları iddiası ile mahkemeye sevk edilen 110 iş adamından 60'ı tutuklandı. 50'si ise adli kontrol kararı ile serbest bırakıldı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Burüsu tarafından yürütülen soruşturma kapsamında ifadeleri alınarak tutuklama talebi ile nöberçi Sulh Ceza Hakimliği'ne sevk edilen 110 iş adamının sorguları tamamlandı.

Eski Boydak Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Boydak'ın kardeşi Bekir Boydak ve oğlu Mahmut Sami Boydak'ın da aralarında yer aldığı 60 iş adamının nöbetçi hakimlik, "terör örgütü üyeliği" suçundan tutuklanmasına karar verdi. Diğer 50 iş adamının ise "yurt dışına çıkma yasağı" zorunluluğundan oluşan adli kontrol tedbiri uygulanarak serbest bırakılmasına karar verdi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *