» 
»
 

Beklediği organ nakli için çalan telefonu dolandırıcı sandı

Mersin'de 5 yıldır karaciğer tedavisi gören Muammer Şan, nakil için gece çalan telefon başta dolandırıcı sandı, ardı ardına aranınca kayıtsız kalmadı ve telefonu açtı açmış olduğu telefonda, beklenen karaciğerin bulunduğu haberini aldı.

Mersin’in Anamur ilçesinde oturan ve iki çocuk babası olan 46 yaşındaki Muammer Şan, beş yıl önce bir arkadaşının mandırasında güvenlik amaçlı nöbet tutarken uyuya kalmış ve uyandığında renginin sapsarı olduğunu fark etmişti. Arkadaşının yardımı ile Mersin’deki Anamur Devlet Hastanesine kaldırıldı. Muammer Şan hastanede yapılan tahliller ve muayenelerin ardından Akdeniz Üniversitesi Hastanesine sevk edildi.

Akdeniz Hastanesinde siroz teşhisi koyuldu. Muammer Şan yaklaşık beş yıl boyunca tedavi gördü. Sağlık Bakanlığının yapmış olduğu organ nakli listesine de adını yazdıran hasta, organ naklinin haberini alacağı telefonu beklemeye başlamıştı.

Muammer Şan’ın beklediği telefon saat 01.00 sıralarında gerçekleşti. Şan aranan numaranın normal operatör numaralarından farklı olması nedeni ile iki kez ardı ardına çalan telefonu reddetti.Aynı numaranın ısrarlı arayışı sonucunda telefonu açan Şan, tedavi gördüğü hastanede beklediği karaciğerin bulunduğu haberini aldı başta hala inanamayan Muammer Şan, taksiye binip Antalya’ya yola çıktı.

Taksi ile Antalya’ya giden Muammer Şan Organ Nakli Merkezi Müdürü Prof. Dr. Bülent Aydınlı’nın başkanlığı altında uzman ekipler tarafından beyin ölümü gerçekleşen bir kişinin karaciğeri Muammer Şan’a nakledildi. Hastanede eşinin başından bir dakika bile ayrılmayan Sevim Şan kocasının sağlığına kavuşmasından dolayı duyduğu mutluluğu ifade etti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *