» 
»
 

Beklenen yağış başladı İstanbul'da okullar tatil olacak mı?

Meteoroloji havaların iyice soğumasından dolayı İstanbullulara kar yağışı uyarısında bulunmuştu. Özellikler vatandaşların saat 12:00’dan sonra dikkat etmesini açıklayan Meteoroloji, kar yağışının saat 15:00 itibar ile başlayacağını tahmin ettiklerini duyurdu. Beklenen yağış başladı.

İstanbul Meteoroloji Bölge Müdürlüğü yetkilileri şu andaki bilgilere göre, herhangi bir yoğunlaşma olmayacağını, yarın sabah ile öğle arası kritik olduğunu bildirdi. Kötü hava şartlarının İstanbulluları etkilememesi için 7 bin personel ve bin 345 araç İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından görevlendirildiği öğrenildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Afet Koordinasyon Merkezi (AKOM) tarafından yapılan açıklamada bugün yağmur şeklinde devam eden yağışın öğle saatlerinden sonra karla karışık yağmur ve sonra kara dönüşebileceği şeklinde beklediklerini ifade etti. Çarşamba sabah saatlerine kadar da kuvvetli kuzeyli rüzgarlarla birlikte aralıklı kar şeklinde devam edeceği uyarısı bulundu.

Kar yağışı öncesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi alarm durumuna geçti. 7 bin personel ve bin 345 araç, kötü hava koşullarıyla mücadele için hazırda bekliyor. Olumsuz hava koşullarından Türk Hava Yolları da (THY) etkilendi. THY, İstanbul Atatürk Havalimanı ile yurdun belirli bölgelerinde beklenen olumsuz hava koşulları nedeniyle iç ve dış hatta 20 tarifeli seferini iptal ettiğini duyurdu.

Öğrenciler İstanbul'da kar yağışının beklenmesinin ardından okulların yarın tatil olup olmayacağını haberini merakla beklemeye başladılar. İstanbul'da akşam saatlerinde yağış durumuna göre olası bir tatil haberi gelirse sürekli güncellenen haberimizden gelişmeleri bulabilirsiniz.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *