» 
»
 

Belçika'da canlı bomba kafasından vuruldu

Belçika'da tren istasyonunda, üzerinde bombalı yelek olan bir kişinin polis tarafından başından vurularak etkisiz hale getirildiği belirtildi.

Brüksel'de bulunan tren istasyonunda patlama meydana geldiği belirtiliyor. Belçika Polisi, canlı bomba olduğu iddia edilen kişinin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Brüksel Tren İstasyonunun olaydan hemen sonra önlem amaçlı boşaltıldığı ve yapılan seferlerin de durdurulduğu ifade edildi.

Belçika’nın başkenti Brüksel’de bir tren istasyonunda patlama meydana geldiği aktarılırken, Belçika Federal Polisinin yaptığı açıklamada, Brüksel’deki bir tren istasyonunda patlama meydana geldiğini, patlamanın olası bir terör saldırısı olma ihtimalinin olup olmadığı ve  ölü ya da yaralı insanların varlığı hakkında şu zamana kadar netleşmeyen konular arasında olduğunu belirtti. Diğer taraftan Belçika Federal Polisliği Sözcüsü Peter De Waele, patlamanın ardından arama tarama ve inceleme çalışmalarına başlandığını açıklamıştı. Ancak gelen yeni bilgilerle durum daha da netleşmeye başladı.

Belçika'nın başkenti Brüksel'de merkez tren istasyonunda, üzerinde canlı bomba yeleği olduğu anlaşılan bir kişinin, polis tarafından kafasından vurularak etkisiz hale getirildiğini açıklandı. Belçika medyası saldırganın ağır yaralı olduğunu ifade ediyor.

Ulusal haber ajansı Belga'nın açıklamış olduğu bilgilere göre, Avrupa Birliği (AB) ve NATO gibi önemli kurumları içerisinde barındıran Brüksel’deki Tren İstasyonu’nda belinde patlayıcı bağlanmış bir kemer takmış saldırganın etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Yaşananolay esnasında küçük bir patlama sesinin geldiği, polis ve askerlerin çevrede güvenlik önlemi aldığı söylenirken, tren İstasyonu çevresinde bulunan yollar kapatıldığı ve helikopterlerle havadan olay yerinin incelemeye alındığı belirtildi.

Geçtğimiz yıl Mart ayında,Brüksel Zaventem Havalimanı ve Maelbeek metro istasyonunda terör saldırılarısı düzenlenmiiş ve yaşananlar sonucunda 32 kişi hayatını kaybetmiş, 270 kişi de yaralanmıştı

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *