» 
»
 

Belçika'da spor salonunda büyük patlama: 1 ölü, 4 yaralı

Belçika'nın güneyinde bulunan Chimay kentindeki bir spor salonunda patlama meydana geldi. Gaz kaçağından dolayı gerçekleştiği düşünülen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti ve 4 kişi ise yaralandı.

Belçika'nın güney eyaletlerinden biri olan Chimay kentinde yer alan bir spor salonunda patlama meydana geldi. Patlamadan alınan bilgilere göre, Belçika'nın sınır bölgesine yakın olan Chimay'daki spor merkezinde gaz kaçağından dolayı olmasından şüphelenen patlamada 1 kişi hayatını kaybetti ve en az 4 kişi ise yaralandı.

Brüksel'in yaklaşık 75 mil güneyinde bulunan bölgedeki spor salonunda gerçekleşen patlama, yerel saatle gece yarısı gerçekleşti. Patlama şiddeti ile spor salonunun büyük bir kısmında çöküntüler meydana geldi. Spor merkezinin iki katlı olduğu ve binanın dışında da şişmeler ve tahripler oluştuğu söylendi. Arama kurtarma ekiplerinin patlama olan spor merkezinde yaptığı çalışmalarda enkazın altında kimsenin kalmadığı belirtildi. 

Yetkililer, patlamanın bir gaz kaçağı sorunundan dolayı kaynaklandığını ve herhangi bir terör saldırısı ile bağlantısı bulunmayan feci bir olay olduğunu vurguladılar. Polis şefi, Pierre Maton ise, patlamanın gaz sıkışmasından dolayı gerçekleştiğini, olay ile başlatılan soruşturmanın sürdürüldüğünü dile getirdi.

 

 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *