» 
 

Belediye Başkanı Kazım Arslan’dan Yozgat’a havalimanı müjdesi

Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından her 100 kilometrede bir havalimanı projesinde Yozgat'ın havalimanı yapılacak şehirler arasında yer alması Yozgat’ta sevinçle karşılandı. Belediye Başkanı Arslan tarafından yapılan açıklamada havalimanı inşasının 2017 yıl içinde yatırım programına alınmasının beklendiği ifade edildi.

Yozgat Belediye Başkanı Kazım Arslan konuya ilişkin AA muhabirine yaptığı açıklamada, Yozgat’ta yapılması planlanan havalimanı projesinin 4 - 5 yıldır Yozgat ve Ankara gündeminde olduğunu belirtti. Havalimanıyla ilgili Çevresel Etki Değerlendirmesi raporunun tamamlandığını, haberleşme bakanlığı tarafından da önümüzdeki dönemde yapılacak havalimanlarından birisinin Yozgat'ta olacağının ifade edildiğini kaydetti.

Başkan Arslan, havalimanının ekonomik bir öneme sahip olduğunu vurgulayarak, bu sayede şehrin gelişmesinde önemli bir ilerleme kaydedileceğini düşündüklerini, bölge halkının da kararı sevinçle karşıladıklarını ifade etti.

Yozgat Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Metin Özışık da konuya ilişkin olarak diğer 7 il gibi Yozgat'a havalimanı yapılacak olmasının memnuniyetle karşıladıklarını, bu yatırımın şehre ekonomik ve ticari açıdan büyük fazda sağlayacağını düşündüklerini kaydetti.

Özışık, havalimanı sayesinde İstanbul'daki bir yatırımcının tereddüt etmeden rahatlıkla yatırımına günübirlik gelip gitme olanağı bulacağını belirterek, hava limanının Yozgat için hayırlı olacağını temenni ettiğini, emeği geçenlere herkese teşekkür ettiğini belirtti.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *