» 
»
 

Belediye, ihtiyaç sahiplerine öz evlat hizmeti sunuyor

Bursa’da bir belediye kurduğu özel ekipler vasıtasıyla, ihtiyaç sahibi kimsesiz vatandaşlara adeta evlatları gibi bakıyor. Vatandaşların her türlü ihtiyacını karşılamaya çalışan ekipler sayesinde belediye sosyal belediyecilikte çığır açıyor.

Nilüfer Belediyesi sosyal belediyecilik hizmetlerini genişleterek, ihtiyaç sahibi vatandaşların her türlü hizmetini ayaklarına götürmeye başladı. Belediye kendi kurduğu özel hizmet ekipleri aracılığıyla bir insanın ihtiyaç duyabileceği her türlü, ev temizliği, kişisel bakım gibi ihtiyaçlarını ve daha birçok hizmeti vatandaşın ayağına kadar götürüyor ve bu şekilde de ihtiyaç sahiplerinin yüzlerini güldürmeyi hedefliyor.

BElediye ekiplerince hasta ve kendi ihtiyaçlarını gideremeyen vatandaşların imdadına yetişen ekipler, ihtiyaç sahiplerine kendi öz evlatları gibi bakıyor. Her ekip 9 kişiden oluşuyor ve vatandaşların banyosundan tıraşına, kıyafet değişimine kadar birçok hizmeti sağlıyor. Ayda 107, günde 12 aileye hizmet veren kişisel bakım ekiplerinin yanı sıra 5 kişiden oluşan ev bakımı ekipleri de bulunuyor. Bu ekipler ise 101 ailenin evine giderek köşe bucak temizlik yapıyor ve her gün 4 ailenin yardımına koşuyorlar. Nilüfer Belediyesi'nin ev bakımı ekipleri, cam silmekten tuvalet temizliğine kadar birçok hizmeti ihtiyacı olan yaşlı, yalnız vatandaşlar için yapıyor.

Nilüfer Belediye Başkanı Mustafa Bozbey yaptığı açıklamada ekiplerin bu ihtiyaç sahiplerine belli zaman aralıklarıyla gittiklerini ve hem kişisel hem de ev bakımlarını yaptıklarını belirterek tamamının da ücretsiz olarak gerçekleştirildiğinin altını çizdi. Personelini bu yüzden tebrik eden Bozbey, 2016 yılında da sosyal projeler ile hizmetlerine devam edeceklerini açıkladı. Bu hizmetlerden yararlanan vatandaşların ifadelerine göre de herkes durumdan oldukça memnun. Ücretsiz yapılan bu hizmeti için ekiplere teşekkürlerini sunuyorlar.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *