» 
»
 

Ben öldürdüm dediği piton fotoğrafı başına dert oldu

Bodrum'da yaşayan ve bir restoranda çalışan 27 yaşındaki Gökhan Polat adlı genç, 2 metrelik bir yılanın fotoğrafını internet hesabından paylaşıp mesaj olarak ta az önce ben öldürdüm yazdığı için sosyal medyada başlatılan bir kampanyanın baş aktörü oldu.

Bodrum'da yaşayan 27 yaşındaki Gökhan Polat,  2 metre uzunluğundaki bir piton yılanının fotoğrafını çekerek sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan ve paylaşımına bir de mesaj ekleyerek, az önce piton öldürdüm yazmasıyla ilgili olarak, bu paylaşımı için cezalandırılmasını isteyen hayvanseverler aynı sosyal medya ağları üzerinden kampanya başlatıldı.

Genç adam gelen tepkiler üzerine, yılanı kendisinin öldürmediğini, yol kenarında gördüğünü ve fotoğrafı şaka amacıyla paylaştığını dile yazdı.  Bodrum’da yaşayan ve  bir restoranda garsonluk yapan Gökhan Polat, dün öğlen saatlerinde facebook hesabından bir yılan fotoğrafı paylaştı. Ölü yılan fotoğrafını montajlayarak, ben öldürdüm şeklinde yorum yapınca, Polat'ın paylaşımı hayvan severler tarafından tepki toplamaya başladı.

Piton yılanı öldürdüğünü iddia ederek sosyal medyada tepkilerin odağına yerleşen Polat için, nesli tükenmekte olan piton yılanını vahşice öldüren kişi cezalandırılsın adı altında kampanya başlatıldı ve kampanya metninde, bir pitonu vahşice katleden Gökhan Polat’ın Hayvanları Koruma Kanunu Madde-4’ü ihlalinden ve sorumlu olduğu eylemi sosyal medya hesabında, Az önce piton öldürdüm şeklinde paylaşarak insanları hayvanlara zarar vermeye teşvik etmesinden dolayı, gerekli cezayı almasını istiyoruz. Piton yılanlarının neslinin tükenmesine engel olalım. Hayvanları katledenler cezasız kalmasın sözlerine yer verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *