» 
»
 

Benzin döküp yaktığı eşi hayatını kaybetti

Mersin'de yedi senelik evli ve üç çocuğunun babası olan İbrahim'in uyuşturucu satışı yaptığı öğrenen kadın, tartıştığı kocası tarafından benzin döküp yakıldı. Genç kadın 12 gündür verdiği yaşam mücadelesine yenik düşerek hayatını kaybetti.

Mersin'in Yenişehir İlçesi'nde yaşamakta olan 7 senelik evli 25 yaşındaki Emine A. ile Halil İbrahim A. 22 Mayıs 2016 Pazar günü tartışmaya başladılar. Tartışmanın nedeni genç kadın yedi senedir evli olduğu ve 3 çocuğunun babası olduğu Halil İbrahim'in uyuşturucu satıcılığı yaptığını öğrendi. Arkadaşları ile birlikte uyuşturucu satışı yaptığını öğrendiği eşinden bu işi bir daha yapmamasını istediğini söyledi. Çift bunun üzerine tartışmaya başladılar. Emine A.'nın eşini babasına herşeyi anlatacağını söylemesiyle ikilinin tartışmasının boyutu büyüdü. Halil İbrahim ise bu konuların herhangi birine bahsedilmesi durumunda onu öldüreceğini söyledi.

Aynı gün evlerine bir komşusu gelerek evin damına çıkmak istediğini söyledi. Ancak Halil İbrahim A. büyük tepki verdi ve evin çatısına kendilerinden başka hiç kimseyi almaması gerektiğini eşine söyledi. Eşinin sorularının ardından evin damında uyuşturucu bitkisi olan kenevirin yetiştirildiğini söyleyince genç kadın ne yapacağını şaşırdı ve pis işlerini evlerine de bulaştırdığı için büyük tepki verdi. Bu olayın ardından uyuşturucu satışı yapan eş sinirlenerek evden çıktı. Evden çıkıp benzin istasyonuna gidip pet şişe ile benzin alan sinirli eş eve gelir gelmez hem evin her yerine hem de eşinin üzerine benzin dolu şişeyi boşalttı. Çaresiz kadın kendisini ateşe vermemesi için evin banyosuna kaçtı ancak öfkeli koca kadını banyodan çıkarıp ateşle genç kadını yaktı ve evi terk etti. Evdeki çocuklarını da kendi kardeşine aldıran Halil İbrahim A. çocuklarıyla uzaklaştı. Zavallı kadının çığlıklarına komşuları yetişti ve kendi imkanlarıyla kadını söndürmeyi başardılar.

Su dökülerek söndürülen Emine A. acil bir şekilde hastaneye kaldırıldı. Polis ekipleri de Halil İbrahim A.'yı yakaladılar. Halil İbrahim A. eşini yaktığı sırada elleri tutuştuğu için karı ve koca bölgedeki en yakın hastaneye kaldırıldılar. On iki gündür yaşam mücadelesi veren üç çocuk annesi genç kadın hayata tutunamadı ve bugün yaşamını yitirdi. Kadının cenazesi adli tıp kurumu tarafından yapılacak olan otopsinin ardından Mersin'de toprağa verileceği öğrenildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *