» 
»
 

Benzin ve Motorine zam yapıldı

Benzin ve Motorine bugün gece yarısından geçerli olmak üzere zam geldi. Yapılan zamla benzinin litre fiyatı 12 kuruş artarken, motorinin litre fiyatı 8 kuruş zamlandı

Benzin ve motorine zam yapıldı. Benzin litre fiyatlarına 12 kuruş zam yapılırken, motorin litre fiyatlarına ise 8 kuruş zam yapıldı. Zamların bu gece yarısından itibaren geçerli olacağı ifade edildi. Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası (PÜİS) tarafından yapılan açıklamaya göre benzin ve motorinin rafineri çıkışına zam yapıldı. Zamlı fiyatların 5 Nisan 2017 tarihinden itibaren geçerli olacağı duyuruldu. Buna göre benzinin litre fiyatı 12 kuruş zamlanırken, motorin grubu ise 8 kuruş zamlandı. Zamların büyükşehirlere göre dağılımı ise şöyle oluştu. Ankara'da litresi 5.18 liradan satılan benzinin litre fiyatı 5.30 lira olurken, benzinin litresi İstanbul'da 5.14 liradan 5.26 liraya, İzmir'de ise 5.17 liradan 5.29 liraya yükseltildi. Motorinin litre fiyatı ise Ankara'da 4.48 liradan 4.56 liraya, İstanbul'da 4.43 liradan 4.51 liraya ve İzmir'de ise 4.45 liradan 4.53 liraya yükseltildi. Dağıtım firmalarının belirlediği zamlı fiyatlarda ufak ta olsa değişiklikler olabiliyor. Rekabet ve serbestlik nedeniyle şirketler şehirlere göre zamlı fiyatların üzerinde küçük te olsa oynamalar yapabiliyor. 

OTOGAZ'DA İNDİRİME GİDİLMİŞTİ

Yine otogazda indirime gidilmişti. Otogaz da yapılan 20 kuruş indirim ile otogazın pompa satış fiyatı 4 nisan 2017 itibariyle 20 kuruş indirim yapılmıştı. Petrol ürünleri İşverenler sendikası (PÜİS) yaptığı açıklamada otogaz da yaptıkları indirimi duyurmuştu. Yine otogaz indimi de şehirlere göre veya dağıtım firmalarına göre fiyat oynamaları yaşayabiliyor, bazı dağıtım firmalarının istasyonlara ucuz vermesinden dolayı istasyonlar otogaz da kampanyalar da yapabiliyor. Az da olsa fiyatta bir indirime gidebiliyor. Bu fiyatlara göre İstanbul'da 3.12 liraya  satılan otogaz 2.92 TL'ye düştü. Benzin ve Modorin fiyatlarındaki yükseliş bu gece yarısından itibaren 5 Nisan 2017 tarihinden geçerli olacak. 

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *