» 
»
 

Berlin Havalimanı’nda grev! Personeller isyanda

Almanya'nın başkenti Berlin’de bulunun iki büyük havalimanı Tegel ve Schönefeld havalimanlarında yer hizmetlerinde görev yapan personel ücret artışı taleplerine cevap alabilmek adına çarşamba sabahına kadar grevde olduklarını açıkladı.

Alınan bilgilere göre Verdi sendikası tarafından alınan karar kapsamında 14 Mart Salı günü itibari ile yer hizmetlerinde görevli personel grevde olacağı ve bu grevin çarşamba günü sabah vardiyasının başladığı yerel saat ile 05.00'e kadar devam edeceğini açıkladı. Bu grevin nedeni olarak ise işverenin maaş artışlarında müzakere masasında geri adım atmaması gösteriliyor.

Grev neticesinde bugün Tegel'de 465, Schönefeld'de 195 uçuşun iptal ediği, 25 uçuşun da Leipzig ve Dresden havalimanlarına yönlendirildiği açıklandı.

Alman Havalimanları Birliği yöneticilerinden Ralph Beisel tarafından yapılan açıklamada, Berlin'deki havalimanlarında hava trafiğinin birkaç gün duracağı bu nedenle de "Sadece havalimanlarının değil Almanya'nın imajı da zedeleniyor." ifadesini kullanıldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *