» 
 

Berlin'de büyük ilgi gören Rauf, ödüllere doymuyor!

66. Berlin Film Festival'inde saygı ile ayakta alkışlanan Soner Caner ile Barış Kaya'nın imzasının bulunduğu Rauf filmi, almış olduğu ödüller karşısında doymak bilmiyor.

Soner Caner’in kaleme aldığı film senaryosu, yarışmış olduğu 12 uluslararası film festivalinin 7 tanesinde,  toplam 9 ödüle layık görüldü. 17 uluslararası festivale çok özel bir davet alan Rauf filmi, Avrupa'nın Film Akademisinde düzenlenen Genç İzleyici Ödülleri adı kapsamında aday gösterilen 3 film arasından bir tanesi olarak gösterildi ve Avrupa'nın 25 ülkesinde izleyiciler ile karşı karşıya geldi.

52'inci Uluslararası Antalya Film Festivali'nde bu kez de Rauf filmi, Work In Progress dalı altında ödül alması layık görüldü. Film ayrıca Asya Pasifik Film Ödülleri'nde aday adayı olarak da seçildi. Film konusu; Kars’ın bir köyünde yaşayan 9 yaşındaki küçük Rauf, sınırlar ile dolu ve kapalı dünyasında, aşkın sınırsızlığı ile tanışmasını konu edinmiş film de Rauf’un koyu gri dünyasındaki tek hedefi bu aşkın sembolü haline gelen Pembe'yi bulmak ve Zana’ya göstermektir. Pembe, Rauf'un ustasının 20 yaşındaki kızıdır. Rauf'un büyük platonik aşkı onun hayatı öğrenmeye başlamasına yardımcı olur.

Dünyadaki yüzlerce  film arasında son 6’ya kala bilen tek prestijli film festivalleri arasında yerini alan ve de 66. Berlin Film Festivali’nde yarışmaya hak kazanan yapımın başrol oyuncuları  Alen Hüseyin Gürsoy, Yavuz Gürbüz, Veli Ubic, Şeyda Sözüer ve Muhammed Ubic yer alıyor. Soner Caner'in yazmış olduğu Rauf filmi katıldığı birçok festivalinde ödül aldı. Bu başarılı film 14 Ekim 2016 tarihinde ülkemizde vizyona girecekler arasında yerini aldı.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *