» 
»
 

Berlin'de TIR mağazaya daldı: Noel çarşısında 12 ölü 50'den fazla yaralı

Yerel saatle 20:00 sıralarında Almanya'nın başkenti Berlin'de bir TIR Noel marketine daldı. Faciaya neden olan TIR sürücüsünün yakalandığı, ikinci şoförün ise hayatını kaybettiği belirtiliyor. Alman polisi olayın terör saldırısı olup olmadığı konusunda henüz net bir açıklama yapmazken ilk belirlemelere göre 12 kişinin öldüğü ve 50'den fazla kişinin yaralandığı kaydediliyor.

En az 12 kişinin öldüğü, 50'den fazla yaralı olduğu belirtilen Berlin'deki olay bir Noel alışveriş merkezinde meydana geldi. Alman polisi tarafından yapılan açıklamada ilk belirlemelere göre en az 12 kişinin öldüğü 50'den fazla kişinin yaralandığı bildirildi. Breitscheidplatz adlı alışveriş merkezinde yerel saat ile 20.00'da alışverişin yoğun olarak yapıldığı saatlerde meydana gelen olayda büyük bir tır alışveriş merkezinin içine daldı.

Almanya'nın başkenti Berlin'de meydana gelen olayda kamyon noel mağazasının içine daldı. Çok büyük bir noel mağazası olduğu belirtilen saldırının gerçekleştiği yerde büyük hasar meydana geldiği belirtiliyor. Olayla ilgili ayrıntılar Alman polisinin açıklamaları ve görgü tanıklarının anlattıklarıyla netleşiyor.

Kamyonda ilk etapta sürücünün olmadığının belirtildiği saldırı olayında saldırgan kamyon şoförünün kaçtığı ifade edilmekteydi. Berlin'den son dakika gelişmelerine göre şoför yakalandı. Yanındaki yardımcı şoförün ise öldüğü kaydediliyor.

GÖRGÜ TANIKLARI: SÜRÜCÜ HİÇ YAVAŞLAMADI...

Berlin'de Noel pazarında meydana gelen olayla ilgili görgü tanıkları ifadelerinde, kamyon şöforünün hiç yavaşlamadığını ve direkt pazara daldığını belirtiyor. Alman polisi son değerlendirmelerle olayın terör saldırısı olabileceği ihtimali üzerinde yoğunlaşıyor.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *