» 
»
 

Beşiktaş ve Samuel Eto’o PFDK’ya sevk edildi

İzinsiz transfer görüşmesi yaptıkları gerekçesiyle, TFF Hukuk Kurulu, Beşiktaş Kulübü, başkan Fikret Orman, ikinci başkan Ahmet Nur Çebi ve Antalyasporlu Eto’o’yu PFDK’ya sevk etti.

Geçtiğimiz günlerde spor dünyasında yankı uyandıran Samuel Eto’o ve Beşiktaş arasındaki transfer görüşmesi her iki tarafın da PFDK’ya sevk edilmesi ile sonuçlandı. 35 yaşındaki Kamerunlu yıldız futbolcunun Antalyaspor ile köprüleri atmasına sebep ise yıllık ücretinde indirime gitmesinin istenmesi olarak medyada yer almıştı.

Oyuncularından Samuel Eto’o’nun, izinsiz transfer görüşmesi yaptığı iddiasıyla Antalyaspor Kulübü’nün Türkiye Futbol Federasyonu’na şikayet etmesi üzerine, olay Profesyonel futbol Disiplin Kurulu’na intikal etti.

TFF Hukuk Kurulu ise konuya ilişkin bir açıklama yaparak, kulüp tarafından yazılı izin olmaksızın bir futbolcuyla transfer görüşmesi yapıldığı gerekçesiyle, Beşiktaş Kulübü’nü kulüp başkanı Fikret Orman’ı ve ikinci başkan Ahmet Nur Çebi’yi PFDK’ya sevk ettiklerini bildirdi.

Antalyaspor oyuncusu Samuel Eto’o’nın ise sözleşmesi sürdüğü halde kulübün yazılı izni olmaksızın başka kulüple transfer görüşmesi yapması gerekçesiyle PFDK’ya sevk edildiği bilgisi verildi.

HABERAKAR -
Facebook'ta Paylaş Twitter'da Paylaş YORUM YAZIN

YORUMLAR (0)

Bu habere henüz yorum yapılmadı.

YORUM YAZIN

* Tüm alanlar zorunludur.
: *
: *
: *
Doğrulama : *